Loading...
Loading...

Akademia Azjatycka: cykl wykładów towarzyszących festiwalowi Pięć Smaków

Akademia Azjatycka to cykl wykładów pogłębiający tematykę festiwalowych filmów: okazja do poznania społeczno-kulturowych  kontekstów, estetycznych tradycji, relacji między kinem a codziennym życiem i bieżącymi wydarzeniami w Azji. W tegorocznej odsłonie cenionych przez widzów spotkań pojawią się  wykłady poświęcone zarówno tematom politycznym jak i estetycznym. Zaproszeni eksperci opowiedzą między innymi o kulturze Bhutanu i  Indonezji,  a także o wpływie tradycyjnej chińskiej estetyki na  współczesne kino oraz znaczeniu dorobku zmarłego w tym roku  japońskiego mistrza Seijuna Suzuki dla światowego kina gangsterskiego.
Szczególne miejsce w programie akademii zajmie debata poświęcona  polityczno-ekonomicznym uwikłaniom współczesnego kina Hongkongu. O niezależnym i komercyjnym hongkońskim kinie rozmawiać będą festiwalowi goście z Azji: Heiward Mak, Ho Yuhang, Lam Wing-sum, Ashley Cheung, Michelle Hung, Eric Tsang oraz Jacqueline Tong.

PEŁEN PROGRAM

18 XI, 15:30 DEBATA: HONGKONG – MIĘDZY KINEM AUTORSKIM A GŁÓWNYM  NURTEM

Wykłady odbywać się będą w sali seminaryjnej (sala na górze) w  Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej 3 w Warszawie.  Partnerem debaty poświęconej kinu Hongkongu jest Wajda School.
Wstęp wolny.

https://www.piecsmakow.pl/film.do?id=425&mid=952

BLISKIE SPOTKANIA

Oprócz sesji pytań i odpowiedzi z udziałem zaproszonych gości, które będą miały miejsce po seansach ich filmów, w programie znajdą się także pogłębione dyskusje. W czasie spotkania z reżyserkami Naoko Ogigami i Dechen Roder będzie można dowiedzieć się więcej o środowisku filmowym Japonii i Bhutanu, a hongkoński producent Roger Lee opowie o swojej współpracy z bohaterką tegorocznej retrospektywy, Ann Hui. O realizacji dokumentu w Indiach opowie też młoda polska reżyserka, Weronika Mliczewska. Z kolei na spotkaniu z podróżniczką Renatą Koper będzie można posłuchań bhutańskich baśni i legend.

Spotkania odbywać się będę w Kinie Muranów i w Kinotece.
Wstęp wolny.

PEŁEN PROGRAM

11. Azjatycki Fetsiwal Filmowy odbędzie się w dniach 15-22 listopada w Warszawie.

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Więcej na stronie piecsmakow.pl
ŚLEDŹ NAS NA FACEBOOKU, TWITTERZE  I INSTAGRAMIE , CZYTAJ BLOG.PIECSMAKOW.PL

Źródło: Informacja Prasowa