Loading...
Loading...

“Arabski Sekret” w konkursie 22. MFFD OFF CINEMA

“Arabski Sekret” – uniwersalna historia o znalezieniu odwagi, aby skonfrontować się z przeszłością i móc wyjść naprzeciw przyszłości – pojawi się na Międzynarodowym Festiwalu Filmu Dokumentalnego OFF CINEMA.

Pokaz konkursowy z udziałem reżyserki filmu Julii Groszek odbędzie się 20.10.18 w sobotę, o godzinie 12:00 w KINIE PAŁACOWYM  ZAMEKU Culture Centre in Poznań, który znajduje się na ulicy Św. Marcin 80/82.
“Arabski Sekret” to najnowszy film absolwentki kursu DOK PRO Juli Groszek, który został wyprodukowany przez WAJDA STUDIO oraz TVP SA. Obecnie „Arabski sekret” może pochwalić się takimi nagrodami jak: Grand Prix za Najlepszy Film Polski na Festiwalu HumanDoc 2017, Nagroda Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych “Ismailia” czy Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich otrzymana podczas 27. Festiwalu Mediów w Łodzi.

fot. kadry z filmu Arabski Sekret

Opis filmu:

Kamil pragnie poznać swojego ojca Ilhama Al Madfai, twórcę arabskiej muzyki folkowej i gwiazdę na Bliskim Wschodzie. Ojciec i syn nigdy się nie widzieli. Reżyserka Julia Groszek zaprasza widzów do wspólnej obserwacji podróży Kamila oraz refleksji nad sensem życia i potrzebą odnalezienia swoich korzeni.

Polecamy wywiad z Julią Groszek, w którym opowiada ona o kulisach powstania jej filmu:

„To była transakcja wiązana” – Julia Groszek o „Arabskim sekrecie”