Loading...
Loading...

Case Study – „Człowieka z magicznym pudełkiem” na 33. WFF

W najbliższy czwartek w ramach Warsaw Industry Days odbędzie się case study z producentem filmu „Człowiek z magicznym pudełkiem” w reżyserii Bodo Koxa, Romanem Jaroszem z Alter Ego Pictures. Spotkanie będące elementem panelu Warsaw Next rozpocznie się o godz. 18.00 i zakończy o 19.30 w sali 8 w warszawskiej Kinotece.

Człowiek z magicznym pudełkiem” jest już drugim „profesjonalnym” filmem popularnego reżysera i scenarzysty wywodzącego się z rodzimego kina offowego, Bodo Koxa. W roku 2012 zrealizował on głośną „Dziewczynę z szafy”, za którą odebrał nagrodę Polskiej Akademii Filmowej „Orła” w kategorii: Odkrycie roku. Wcześniej projekt ten rozwijał na realizowanym w Szkole Wajdy kursie reżyserskim Studio Prób. Najnowszy film Koxa, właśnie „Człowiek z magicznym pudełkiem”, również był opracowywany w Szkole Wajdy, tym razem w ramach międzynarodowego kursu Ekran+. Tytuł ten został wyróżniony za scenariusz w konkursie ScriptTeast 2015.  Film znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W trakcie imprezy zdobył nagrodę za najlepszą muzykę autorstwa włoskiego artysty Sandro Di Stefano. Na tegorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym obraz uczestniczy w konkursie 1-2.

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży w czasie Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Warsaw Next to warsztaty dla młodych polskich filmowców (organizowane od 2011), którzy mają na koncie co najmniej jeden film krótkometrażowy; spotkania z profesjonalistami z Polski i zagranicy, wykłady, udział w Warsaw Industry Days;