Loading...
Loading...

Dok Pro – Pokaż swój punkt widzenia! Nabór do 30 września.

Sens filmu dokumentalnego nie polega na opisywaniu rzeczywistości, ale na jej interpretacji. Film dokumentalny bierze się ze zderzenia świata z indywidualnością autora: z jego przemyśleniami, intensywnością patrzenia, z jego wrażliwością i intuicją – Marcel Łoziński

Do końca września trwa nabór na prowadzony przez Szkołę Wajdy Program Dokumentalny Dok Pro. Kurs wspierają, dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz autorytetem znakomici dokumentaliści, jak cytowany, nominowany do Oscara® za film „89 mm do Europy” Marcel Łoziński, Vita Żelakeviciute („Po tamtej stronie”) oraz Maciej Cuske – autor m.in. głośnego „Antykwariatu”.

Kurs DOK PRO pomaga znaleźć język indywidualnej wypowiedzi. Pokazuje, jak się do tego dochodzi. Do wzięcia udziału w rocznym programie zapraszani są absolwenci szkół filmowych i uczelni artystycznych, filmowcy amatorzy, dziennikarze oraz ludzie zajmujący się na przykład fotografią. Twórcy, którzy zetknęli się już z filmem dokumentalnym.

DOK PRO nie uczy podstaw, nie zaczyna od filmowego abecadła! Pomaga za to rozwinąć projekt. Istotna jest praktyka, dzięki której uczestnik kursu przechodzi przez kolejne etapy pracy –  dokumentację, development, zdjęcia, postprodukcję. Szkoła udostępnia swoje zaplecze techniczne – sprzęt filmowy, dźwiękowy oraz montażownie.

Twoje życie wewnętrzne jest takim samym elementem rzeczywistości, jak ten, z którym się zetkniesz, robiąc film – Marcel Łoziński

cover-photo-300-dpi_paski-naborowe_dok-pro

Na kursie DOK PRO zostało opracowanych ponad 100 filmów dokumentalnych. Wiele z nich zostało laureatami prestiżowych nagród, zarówno na festiwalach polskich, jak i zagranicznych. Wśród nich znalazły się m.in. nominowana do Oscara® „Joanna” Anety Kopacz czy „Paparazzi” Piotra Bernasia – nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Sukcesem okazała się też „Komunia” Anny Zameckiej, która zdobyła nagrody m.in. w Locarno, Jihlavie, Warszawie, Mińsku czy Lipsku. „Komunia” jest także laureatem „Orła 2017” Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii: Najlepszy Film Dokumentalny.

Nabór trwa do 30 września