Loading...
Loading...

Filmy Wajda School & Studio Na DOCfeed

Aż trzy filmy Wajda School & Wajda Studio znalazły się w programie tegorocznego festiwalu DOCfeed„Ślimaki” Grzegorza Szczepaniaka, „Koniec Świata” Moniki Pawluczuk oraz „3 dni wolności” Łukasza Borowskiego, który był rozwijany w szkole Wajdy w programie Dok Pro.


Po raz czwarty w dniach 16-19 lutego międzynarodowy przemysł filmów dokumentalnych spotyka się w Eindhoven na festiwalu DOCfeed. DOCfeed jest jednym z najmłodszych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, a mimo to oferuje jedną z najciekawszych selekcji filmowych oraz fachowe warsztaty dla profesjonalnych dokumentalistów.

„End of the World” to kameralny, autorski film dokumentalny Moniki Pawluczuk, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej, podobnej do wielu innych, nocy. W dużym mieście nękani samotnością ludzie chcą z kimś porozmawiać. Niektórzy wzywają – często niepotrzebnie – pogotowie, jeszcze inni dzwonią do radia, gdzie prowadzący zadaje pytanie o koniec świata – co on znaczy dla każdego z nas z osobna.

„3 dni wolności” to obsypany nagrodami na całym świecie film Łukasza Borowskiego. Opowiada on o Piotrze, który po piętnastu latach opuszcza więzienie na trzydniową przepustkę. Najprostsze czynności stanowią dla niego prawdziwe wyzwanie. Zagubiony i oszołomiony, a jednocześnie zafascynowany, stara się zrozumieć dzisiejszy świat.

Francuzi są oburzeni! Co drugi ślimak na ich stole pochodzi z Polski. Przemysł ślimaczany kwitnie, a polscy hodowcy eksportują ślimaki nie tylko do Francji czy Włoch ale podbijają Chiny i Japonie. Na fali popularności ślimaczanego “złotego” interesu dwóch przyjaciół, Andrzej i Konrad postanawia założyć własną hodowlę i zarobić miliony. W tajniki ślimaczanego świata wprowadza ich ekspert, pan Grzegorz Skalmowski znany jako „Ślimaczany Król”.