Loading...
Loading...

Nagrody tegorocznego Festiwalu Kamera Akcja przyznane! Autorką najlepszej etiudy – Katarzyna Warzecha

W ubiegłą niedzielę zakończył się 9. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Podczas gali zamknięcia festiwalu przyznane zostały nagrody w Konkursie Etiud i Animacji, którego patronem była Wajda School. Autorka najlepszej etiudy – „Jest naprawdę ekstra” – Katarzyna Warzecha otrzymała od Szkoły Wajdy miejsce na wybranym kursie. 

Główną nagrodę w konkursie etiud jury przyznało za „wiarygodny portret skomplikowania życia oraz umiejętne prowadzenie aktorów”. Laureatka otrzymała statuetkę oraz miejsce na wybranym, rocznym kursie oraz nagrody rzeczowe od Uniwersytetu Łódzkiego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Quba Caffe, jak również roczną subskrypcję do serwisu Kinoscope. Nagrodę od Wajda School wręczył Filip Marczewski, który reprezentował nas w jury konkursowym.

Najlepszą animacją, za „poruszające i sensualne przedstawienie destrukcyjnej potrzeby bliskości”, została „III” w reżyserii Marty Pajek. Jej laureatka otrzymała nagrodę ufundowaną przez Legalną Kulturę dzięki uprzejmości Microsoft – urządzenie Surface Go z klawiaturą i piórem.

fot. główne Paweł Mańka