Loading...
Loading...

Nowy kurs WAJDA SUMMER SCHOOL w języku angielskim!

Wajda Summer School to nowy program Szkoły Wajdy prowadzony w języku angielskim i kierowany do osób powyżej 20 roku życia, które chcą zacząć swoją przygodę z filmem. Wajda Summer School wraz z zespołem Szkoły Wajdy poprowadzi uznany reżyser, wieloletni tutor międzynarodowych programów dla profesjonalistów filmowych Udayan Prasad.

APLIKUJ TUTAJ

 

Wajda Summer School

Pragniesz zostać reżyserem? A może po prostu chciałbyś/chciałabyś zrobić swój pierwszy film lub twoje poprzednie reżyserskie próby nie były do końca tym czego oczekiwałeś/oczekiwałaś?

Korzystając z doświadczeń warsztatów prowadzonych w praskiej szkole filmowej FAMU Udayan Prasad poprowadzi trwające 3 tygodnie wakacyjne warsztaty, które zapoznają uczestników z praktycznymi i teoretycznymi podstawami sztuki filmowej i przeprowadzą ich przez cały proces tworzenia – od pisania scenariusza po pokaz gotowego filmu na ekranie.

Używając prostego zdarzenia jako punktu wyjścia – dziewczyna upuszcza chustkę, chłopak podnosi zgubę ­ warsztat, poprzez systematyczny i rygorystyczny proces badawczy, stawia wszystkie pytania, które należy zadać, by proste wydarzenie zyskało filmowość, dramaturgiczną konstrukcję i było gotowe do zaprezentowania kinowej widowni. Zadane pytania i proces analizy można wykorzystać przy każdym tworzonym w przyszłości scenariuszu.

Warsztat rozpatruje różne możliwości dramaturgiczne, które muszą zostać rozważone zanim historia zostanie przełożona, najpierw na scenariusz, a potem – poprzez kolejne etapy przygotowań, zdjęcia i postprodukcję – na zmontowany i gotowy do zaprezentowania widowni film.

Wśród zagadnień poruszanych na warsztatach znajdą się:

  • pisanie scenariusza;
  • rozwój i użycie języka filmowego;
  • wybór lokacji zdjęciowych;
  • mise en scene;
  • praca z aktorem;
  • zdjęcia;
  • montaż i postprodukcja.

Program ma przede wszystkim wymiar praktyczny i jest skierowany do każdego, kto myśli o karierze reżyserskiej, a także do tych, którzy starają się o przyjęcie do szkoły filmowej lub pragną udoskonalić swoje rozumienie rzemiosła filmowego przed rozpoczęciem pracy nad własnym krótkometrażowym filmem.

 

Kto może aplikować

Wszyscy aspirujący do bycia filmowcem powyżej 20 roku życia

Deadline naboru: 28 kwietnia 2017

APLIKUJ TUTAJ

Wajda Summer School odbędzie się w dniach 3-23 lipca 2017

Miejsce: Szkoła Wajdy, Warszawa.

Liczba uczestników: 12

Czesne 4000 Euro płatne w dwóch ratach:

  • 2000 Euro po zakwalifikowaniu się na warsztaty  – koniec maja 2017
  • 2000 Euro do końca czerwca 2017

udayan

UDAYAN PRASAD – BIOGRAFIA

UDAYAN PRASAD jest reżyserem filmów dokumentalnych, dramatów telewizyjnych i filmów fabularnych od czasu ukończenia szkoły filmowej i telewizyjnej w Beaconsfield, w Wielkiej Brytanii. Wśród jego licznych filmów telewizyjnych są trzy dramaty napisane przez Simona Greya dla BBC  – They Never Slept (1989), Running Late (1992, Nagroda Golden Gate dla najlepszego filmu telewizyjnego), Femme Fatale (1992). Dwa inne dramaty,  oba napisane przez Alana Bennetta również dla BBC to: 102 Boulevard Haussmann (1991, nagroda Golden Gate dla najlepszego filmu telewizyjnego, nominacja BAFTA), Talking Heads 2: Playing Sandwiches (1998, nominacja do nagrody BAFTA). Niedawno wyreżyserował dwa odcinki The Tunnel (2013) dla telewizji Sky Atlantic i dwa epizody, w tym finał, The Musketeers (2016) dla BBC.

Jego pierwszym filmem kinowym było Brothers In Trouble (1995, Nagroda Złotego Aleksandra za najlepszą pierwszą fabułę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach). Kolejny film  My Son The Fanatic (1997) uczestniczył w Directors Fortnight Festiwalu w Cannes i otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym w Poczdamie. Kolejne filmy to: Gabriel & Me (2000, Edinburgh Film Festival) i Opa! (2005, Toronto International Film Festival). Jego ostatni film fabularny The Yellow Handkerchief (Sundance Film Festival) miał dystrybucję kinową w Stanach Zjednoczonych w 2010 roku.

Gdy nie jest aktywnie zaangażowany w produkcję filmową, często gości z wykładami reżyserskimi i scenariuszowymi w szkołach filmowych, w tym w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Telewizyjnej w Beaconsfield w Wielkiej Brytanii; London Film School; Szkole Wajdy;  Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Udayan Prasad jest również tutorem wielu międzynarodowych warsztatów reżyserskich i scenariuszowych.