Loading...
Loading...

Premiera drugiej częsci „Clash of Futers”

W najbliższy piątek w Berlinie odbędzie się premiera drugiej części fabularyzowanej serii dokumentalnej „Clash of Futures ” (tyt. oryg. KRIEG DER TRÄUME /Wojna marzeń/). Wajda Studio jest polskim partnerem tej międzynarodowej produkcji.

Akcja serialu rozgrywa się w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Jego bohaterami są autentyczne postaci, pochodzące z kilku krajów ówczesnej Europy. Wśród nich zobaczymy między innymi Polę Negri, w której rolę wcieliła się Michalina Olszańska – znana z „Córek dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej i czeskiego obrazu „Ja, Olga Hepnarová”. Jej matkę Eleonorę Chałupiec gra Małgorzata Zajączkowska, która niedawno pojawiła się w takich filmach jak „Zaćma” Ryszarda Bugajskiego czy „Noc Walpurgi” Marcina Bortkiewicza. W pozostałej części obsady znaleźli się aktorzy z prawie wszystkich krajów Europy. Zarówno Ci znani, jak i debiutujący. Producentom zależało na wiarygodności postaci, dlatego zdecydowali się na casting w krajach, z których pochodzą konkretni bohaterowie. W serialu wystąpiło w sumie 120 aktorów z 6 państw oraz około 800 statystów.

Clash of Futures ” to przedsięwzięcie niemieckiej firmy LOOKS Film GmBH. W jego realizację zaangażowało się w sumie 15 stacji telewizyjnych, zarówno europejskich, jak i amerykańskich. Wśród nich są m.in. ARTE, ORF, SWR, WDR, Netflix oraz Telewizja Polska S.A., która pełni rolę jedynego polskiego nadawcy serialu. Za reżyserię i scenariusz odpowiadają Jan Peter i Frederic Goupil. Zdjęcia powstały w Luksemburgu, Belgii oraz Niemczech.

Wajda Studio jest jedynym partnerem reprezentującym „Clash of Futures ” w Polsce. Ośmioodcinkowy serial zobaczymy na antenie Programu 1 TVP S.A. , będzie miał także dystrybucję na VOD oraz DVD.

Zobaczcie zwiastun „Clash of Futures ” :

Więcej o „Clash of Futures”:

Koniec zdjęć do „18 – Clash of Futures”

W Luxemburgu powstaje serial z udziałem Wajda Studio