Loading...
Loading...

Światła, kamera, akcja! Zdobądź fundusze na swój krótkometrażowy film

Chcesz opowiedzieć własną historię o #EUandME? Myślisz, że sprostasz wyzwaniu napisania scenariusza i wyreżyserowania filmu krótkometrażowego pod okiem utytułowanego europejskiego reżysera? Pociąga Cię myśl, że Twój pomysł ożywa na ekranie? Przedstawiamy ci Konkurs dla Młodych Reżyserów #EUandME!

Od uprawiania sportu, po podróżowanie, od surfowania po Internecie, po ratowanie świata – jeśli mieszkasz w Unii Europejskiej masz nieskończone możliwości, aby robić to co kochasz, bez względu na to dokąd może Cię to doprowadzić.

W ramach naszej kampanii zachęcamy młodych filmowców, aby odkryli w sobie Spielberga i napisali scenariusz oraz wyreżyserowali trwający do 5 minut krótkometrażowy film, nawiązujący do tego jak Unia Europejska wpływa na codzienne życie ludzi.

Być może jesteś zapalonym podróżnikiem, którego uskrzydla to ile praw – jako pasażerowi – zapewnia UE? A może koneserem dobrej kuchni, któremu nigdy nie jest dość chronionych przez UE regionalnych smakołyków? Jakikolwiek nie byłby wkład, jaki UE wnosi w Twoje życie, zapraszamy Cię, abyś nakręcił krótki film, który to uczci.

Film musi nawiązywać do jednego z pięciu wątków kampanii #EUandME. Są to: Mobilność, Zrównoważony rozwój, Umiejętności i Biznes, Cyfrowo oraz Prawa.

Pięciu szczęśliwych zwycięzców otrzyma grant w wysokości 7500 euro na realizację swojego pomysłu.

Aby wziąć udział w konkursie, musisz przygotować trzy rzeczy:

  • Dwa liczące 500 słów synopsis proponowanego filmu. Jedno po angielsku, a drugie w Twoim ojczystym języku.
  • Dwa nakręcone smartfonem 60-sekundowe wideo, które wyjaśnią założenia Twojego filmu. Jedno po angielsku, a drugie w Twoim ojczystym języku.
  • Link do Twojego wcześniejszego, nakręconego w ciągu ostatnich 5 lat, filmu krótkometrażowego.

Więcej informacji o konkursie, a także jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziesz klikając w poniższy link: https://europa.eu/euandme/pl/yfc/

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 października 2018 roku o godzinie 12:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Potrzebujesz nieco inspiracji? Zobacz pięć filmów, które na powyższe tematy nakręcili zawodowi filmowcy https://europa.eu/euandme/pl/. Zwycięzcy otrzymają także szansę, aby uczyć się od piątki utytułowanych reżyserów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, odezwij się do nas! Życzymy Ci jak najwięcej szczęścia w tym konkursie.

Pozdrawiamy,

Zespół #EuandME

COMM-EUANDME@ec.europa.eu

źródło: informacja prasowa #EUandME