20-lecie Wajda School na Festiwalu Dwa Brzegi

Kolejnym przystankiem w obchodach naszego dwudziestolecia  jest Kazimierz Dolny. Na gościnnym 16. Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi zobaczycie wybrane filmy wyprodukowane i rozwijane w Wajda School, a także spotkacie się z ich twórcami i współzałożycielam i dyrektorem programowym naszej Szkoły – Wojciechem Marczewskim.

Publiczność 16. BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym będzie miała okazję zobaczyć dwie produkcje Wajda Studio, czyli „Bukolikę” w reżyserii Karola Pałki, dokument dziejący się na prowincji, obserwujący codzienność wyjątkowych kobiet oraz „Symfonię Fabryki Ursus” w reżyserii Jaśminy Wójcik, dokument kreacyjny wprowadzający do filmu metody sztuki partycypacyjnej, łączący elementy wideo z choreografią i muzyką eksperymentalną (pokaz w czwartek, 4 sierpnia, Kino Lubelskie, godz. 12:30, spotkanie z twórcami i Wojciechem Marczewskim o godz. 15.00 w Sali Bursztynowej poprowadzi Grażyna Torbicka ).

W programie festiwalu znajdziecie także cztery filmy rozwijane w Wajda School. Uwielbiane przez widzów „Piosenki o miłości” w reżyserii Tomasza Habowskego (projekt filmowy rozwijany na kursie scenariuszowym Script w 2017 i fabularnym Studio Prób w 2018), to opowieść o wystawionej na próbę męskości i kobiecej walce o niezależność (seans w piątek, 5 sierpnia, Kino Lubelskie, godz. 11:30, spotkanie z reżyserem o 13.00 w Sali Bursztynowej poprowadzi Grazyna Torbicka). Kolejny film uznanego twórcy Łukasza Grzegorzka „Moje wspaniałe życie”, rozwijany na międzynarodowym programie Ekran+ 2020, z fenomenalną rolą Agaty Buzek (pokaz w sobotę, 6 sierpnia, Kino na Zamku, godz. 21:00). Brawurowy, łamiący reguły gatunkowe pełnometrażowy debiut „Inni ludzie” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej, rozwijany na Ekran+ 2019 (seans w piątek, 5 sierpnia, Kino Lubelskie, godz. 15:30, spotkanie z twórcami o 17.30 w Sali Bursztynowej poprowadzi Grazyna Torbicka).

W ramach Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych pokazany zostanie „Synthol”, debiut reżyserski Piotra Trojana (rozwijany na kursie fabularnym Studio Prób w 2018 roku). Film jest pełną humoru i ciepła historią o wchodzeniu w dorosłość i próbie odcięcia pępowiny po trzydziestce (pokaz w poniedziałek, 1 sierpnia, Kino Lubelskie, godz. 12:30). A w ramach sekcji Świat pod namiotem pokazany zostanie „Lombard”  Łukasza Kowalskiego (rozwijany na kursie dokumentalnym Dok Pro) – historia bytomskiego lombardu, która jak w soczewce pokazuje kondycję mieszkańców miasta (pokaz w sobotę, 6 sierpnia, Kino Lubelskie, godz. 10.00, spotkanie z twórcami o 11.30 w Sali Bursztynowej poprowadzi Marcin Radomski)

Zapraszamy szczególnie na spotkanie wokół książki Wojciecha Marczewskiego „Świat przyspiesza, ja zwalniam”. Gośćmi będą: Wojciech Marczewski, Damian Jankowski, Grażyna Torbicka (czwartek, 4 sierpnia, Dzwonnica Kultury, godz. 18:30).

 

Program 16. BNP Paribas Dwa Brzegi
POBIERZ | www.dwabrzegi.pl/program-film-pdf
ZOBACZ | www.dwabrzegi.pl/program