46. FPFF w Gdyni – znamy filmy konkursowe

Znamy tytuły, które zakwalifikowały się do konkursów 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Gratulujemy naszym absolwentom, wykładowcom i laureatom konkursu Script Pro, którzy znaleźli się w konkursach!

Nasza koprodukcja w konkursie głównym!

Pełnometrażowy debiut fabularny Doroty Lamparskiej pt. „Przejście” jest jednym z filmów, które zakwalifikowały się do konkursu głównego 46. FPFF w Gdyni, ale to nie koniec dobrych wiadomości!

Aż trzy projekty rozwijane podczas programu EKRAN+ znalazły się w konkursie głównym: „Inni ludzie” Aleksandry Terpińskiej, „Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzka, „Powrót do Legolandu” Konrada Aksinowicza.

W konkursie głównym zobaczymy też filmy naszych absolwentów oraz wykładowców, a także projekty, które zdobywały uznanie w konkursie scenariuszowym Script Pro: „Hiacynt”, reżyseria: Piotr Domalewski, scenariusz: Marcin Ciastoń, „Prime Time”, reżyseria: Jakub Piątek (debiut), scenariusz: Jakub Piątek i Łukasz Czapski, „Sonata”, reżyseria i scenariusz: Bartosz Blaschke.

Cieszymy się, że po zeszłorocznym sukcesie filmów rozwijanych w naszej Szkole „Ostatni komers” Dawida Nickela i „Każdy ma swoje lato”, kolejne produkcje, które swoją drogę rozpoczęły w Wajda School zakwalifikowały się do Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. Trzymamy kciuki za „Piosenki o miłości” Tomasza Habowskiego rozwijane na Studio Prób, których producentką jest absolwentka Developmentu Kreatywnego Marta Szarzyńska.

W Konkursie Filmów Krótkometrażowych wśród zakwalifikowanych filmów znalazł się rozwijany na Studio Prób „Synthol” Piotra Trojana oraz film absolwenta Developmentu Kreatywnego Artura Wyrzykowskiego pt. „Skafander Klingerta” i absolwentek Studio Prób Agnieszki Kot pt. „Jeszcze jeden koniec świata” i Dok Pro Edyty Wróblewskiej pt. „Droga”, wykładowczyni Przedszkola Filmowego.

 

Poniżej prezentujemy pełną listę zakwalifikowanych tytułów.

 

KONKURS GŁÓWNY 46. FPFF

„Bo we mnie jest seks”, reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz (drugi film), scenariusz: Patrycja Mnich i Katarzyna Klimkiewicz, producentki: Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś | WYKŁADOWCZYNI (Katarzyna Klimkiewicz)

„Ciotka Hitlera”, reżyseria: Michał Rogalski, scenariusz: Wojciech Tomczyk, producentka: Krystyna Świeca ABSOLWENT STUDIO PRÓB i EKRAN+ (Michał Rogalski)

„Hiacynt”, reżyseria: Piotr Domalewski, scenariusz: Marcin Ciastoń, producentka: Joanna Szymańska ABSOLWENT EKRAN+(Piotr Domalewski) | FINALISTA SCRIPT PRO | DEVELOPMENT KREATYWNY (Joanna Szymańska)

„Inni ludzie”, reżyseria: Aleksandra Terpińska (debiut), scenariusz: Aleksandra Terpińska, na podstawie powieści Doroty Masłowskiej, producentki: Beata Rzeźniczek, Klaudia Śmieja-Rostworowska ROZWIJANY NA EKRAN+ | DEVELOPMENT KREATYWNY (Klaudia Śmieja-Roztworowska)

„Lokatorka”, reżyseria: Michał Otłowski (drugi film), scenariusz: Jacek Matecki i Tomasz Klimala, producenci: Mikołaj Pokromski, Jarosław Talacha ABSOLWENT EKRAN (Michał Otłowski) | STUDIO PRÓB (Michał Otłowski, Tomasz Klimala) | DEVELOPMENT KREATYWNY (Mikołaj Pokromski)

„Moje wspaniałe życie”, reżyseria i scenariusz: Łukasz Grzegorzek, producentka: Natalia Grzegorzek ROZWIJANY NA EKRAN+ | ABSOLWENTKA DOK PRO (Natalia Grzegorzek)

„Mosquito State”, reżyseria: Filip Jan Rymsza (debiut), scenariusz: Filip Jan Rymsza i Mario Zemero, producent: Włodzimierz Niderhaus

„Mr Zygielbojm”, reżyseria: Ryszard Brylski, scenariusz: Wojciech Lepianka i Ryszard Brylski, producent: Włodzimierz Niderhaus

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, reżyseria: Mateusz Rakowicz (debiut), scenariusz: Mateusz Rakowicz i Łukasz M. Maciejewski, producenci: Agnieszka Odorowicz, Andrzej Papis, Maciej Sowiński ABSOLWENT STUDIO PRÓB (Mateusz Rakowicz) | WYKŁADOWCZYNI (Agnieszka Odorowicz)

„Powrót do Legolandu”, reżyseria i scenariusz: Konrad Aksinowicz, producentka: Agnieszka Chromicka ROZWIJANY NA EKRAN+

„Prime Time”, reżyseria: Jakub Piątek (debiut), scenariusz: Jakub Piątek i Łukasz Czapski, producent: Jakub Razowski LAUREAT SCRIPT PRO WYRÓŻNIENIE | ABSOLWENT STUDIO PRÓB (Łukasz Czapski)

„Przejście”, reżyseria i scenariusz: Dorota Lamparska (debiut), producent: Andrzej Stachecki ABSOLWENTKA STUDIO PRÓB (Dorota Lamparska) | KOPRODUKCJA WAJDA STUDIO

„Sonata”, reżyseria i scenariusz: Bartosz Blaschke (debiut), producenci: Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek LAUREAT SCRIPT PRO | ABSOLWENT STUDIO PRÓB (Bartosz Blaschke)

„Wszystkie nasze strachy”, reżyseria: Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt, scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Michał Oleszczyk, Łukasz Ronduda, producenci: Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska ABSOLWENT STUDIO PRÓB (Łukasz Ronduda), WYKŁADOWCA

„Zupa nic”, reżyseria i scenariusz: Kinga Dębska, producent: Zbigniew Domagalski WYKŁADOWCZYNI (Kinga Dębska)

„Żeby nie było śladów”, reżyseria: Jan P. Matuszyński (drugi film), scenariusz na podstawie reportaży Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”: Kaja Krawczyk-Wnuk, producenci: Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham ABSOLWENT DOK PRO (Jan P. Matuszyński)

KONKURS FILMÓW MIKROBUDŻETOWYCH

„Piosenki o miłości”, reżyseria i scenariusz: Tomasz Habowski, producentka: Marta Szarzyńska ROZWIJANY NA STUDIO PRÓB, ABSOLWENTKA DEVELOPMENT KREATYWNY

„Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”, reżyseria: Michał Krzywicki, scenariusz: Michał Krzywicki i Dagmara Brodziak, producentka: Natalia Bednarska

„Po miłość / Pour l’amour”, reżyseria i scenariusz: Andrzej Mańkowski, producentka: Beata Hrycyk-Mańkowska

„1:11”, reżyseria: Miron Wojdyło, scenariusz: Tomasz Jasiński, producentka: Agnieszka Papiewska

„Magdalena”, reżyseria i scenariusz: Filip Gieldon, producent: Kuba Kosma, Krzysztof Grudziński

 

KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH 46. FPFF

„Synthol”, reżyseria i scenariusz: Piotr Trojan, produkcja: Studio Munka SFP ROZWIJANY NA STUDIO PRÓB

„Skafander Klingerta”, reżyseria: Artur Wyrzykowski, scenariusz: Agata Koschmieder, Anna Stańko, Artur Wyrzykowski, produkcja: Bold Humans ABSOLWENT DEVELOPMENT KREATYWNY

„Jeszcze jeden koniec świata”, reżyseria: Agnieszka Kot, scenariusz: Agnieszka Kot i Tomasz Kot, produkcja: Dynamo Film ABSOLWENTKA STUDIO PRÓB

„Droga”, reżyseria i scenariusz: Edyta Wróblewska, produkcja: Studio Munka SFP ABSOLWENTKA DOK PRO

„Fools gold”, reżyseria i scenariusz: Shailesh Singh, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

„Gęś”, reżyseria: Maria Wider, scenariusz: Noemi Słama, produkcja: Studio Munka SFP

„Gniazdo”, reżyseria i scenariusz: Gracjana Piechula, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

„Jeszcze na chwilę”, reżyseria i scenariusz: Zuzanna Gorczycka, produkcja: Zuzanna Gorczycka

„Mój brat rybak”, reżyseria i scenariusz: Alicja Sokół, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

„Mój syn zamyka się w łazience”, reżyseria i scenariusz: Kuba Januszewski, produkcja: Studio Munka SFP

„Niewolnik”, reżyseria: Grzegorz Piekarski, scenariusz: Grzegorz Piekarski i Antoni Grałek, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

„Ostatni Film Przed Końcem Świata”, reżyseria: Agnieszka Kalińska, scenariusz: Agnieszka Kalińska i Aleksandra Hulbój, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

„Pan Młody”, reżyseria i scenariusz: Jan Saczek, produkcja: Jan Saczek

„Przypadek Jana Pampucha”, reżyseria i scenariusz: Mikołaj Piszczan, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

„Rajski dom”, reżyseria: Adelina Borets, scenariusz: Adelina Borets i Bogdan Borysenko, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

„Rozwiązanie”, reżyseria i scenariusz: Katarzyna Sikorska, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

„Samogłów”, reżyseria: Jakub Prysak, scenariusz: Jakub Prysak i Taras Dron, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

„Skowyt”, reżyseria i scenariusz: Bartosz Brzeziński, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

„Stancja”, reżyseria i scenariusz: Adrian Apanel, produkcja: Studio Munka SFP

„Szczeliny”, reżyseria i scenariusz: Magdalena Gajewska, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

„Szereg syczący”, reżyseria i scenariusz: Marcin Kluczykowski, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

„The Hero”, reżyseria i scenariusz: Milena Dutkowska, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

„Warzywa i owoce”, reżyseria i scenariusz: Maciej Jankowski, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

„Windą w Kosmos”, reżyseria i scenariusz: Zuzanna Ciosmak, produkcja: Zuzanna Ciosmak