49. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie i nasze filmy w programie!

49. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie to kolejny festiwal, na którym pokazane zostaną filmy naszych studentów i absolwentów. Festiwal rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 6 września.

Nasze filmy w konkursie dokumentalnym

W konkursie dokumentalnym pokazane zostaną zarówno filmy rozwijane w Szkole Wajdy, jak i produkowane przez Wajda Studio czy Fundacja Szkoła Wajdy.

Zapraszamy na pokazy filmów:

„Szklane negatywy” w reżyserii Jana Borowca (produkcja Wajda Studio)

Kadr z filmu Szklane negatywy

„Pod niebem” w reżyserii Marty Skiby (produkcja Fundacja Szkoła Wajdy)

kadr z filmu Pod niebem

„Julia nad morzem” w reżyserii Mariusza Rusińskiego (film rozwijany w ramach kursu Przedszkole Filmowe)

Kadr z filmu Julia nad morzem

Wśród filmów zakwalifikowanych do konkursu dokumentalnego znalazł się też obraz „Koniec sezonu” naszego absolwenta Stanisława Cuske.

„Kometa” i „Jeszcze porozmawiamy” w programie festiwalu

Fotos z filmu Jeszcze porozmawiamy

W osobnym bloku poświęconym filmom z naszej Szkoły pokazane zostaną dokumenty wyprodukowane przez Fundacja Szkoła Wajdy: „Kometa” Adama Buki – absolwenta kursu Dok Pro oraz „Jeszcze porozmawiamy” Mateusza Buławy – absolwenta kursu Przedszkole Filmowe.

W programie pokazywane są także „Szepty” Izabeli Zubryckiej, rozwijane na kursie Przedszkole Filmowe.

Z kolei w konkursie filmów krótkometrażowych pokazane zostaną filmy rozwijane na kursie Studio Prób: „Marcel” Marcina Mikulskiego, „Ondyna” Tomasza Śliwińskiego i „Egzamin” Bartosza Paducha oraz film „Home Sweet Home” naszej absolwentki Agaty Puszcz.

W sekcji Stracona dekada 1970-80 pokazany zostanie „Człowiek z żelaza” w reżyserii Andrzeja Wajdy, współzałożyciela naszej Szkoły.

Harmonogram projekcji i szczegółowy program dostępny jest na stronie: http://www.llf.pl/program-49-lubuskiego-lata-filmowego/.