“Biegacze” na DVD i Blu-ray

Wyprodukowany przez Wajda Studio i rozwijany podczas kursu DOK PRO film Łukasza Borowskiego pt. „Biegacze” jest już dostępny na nośnikach DVD i Blu-ray!

“Biegaczy” można zakupić między innymi na stronie dystrybutora filmu – Mayfly.

W październiku „Biegacze” mieli swoją amerykańską premierę podczas Margaret Mead Film Festival w American Museum of Natural History w Nowym Jorku oraz znaleźli się w programie Festiwalu Polskiego Kina w Buenos Aires. W listopadzie film Borowskiego pojawił się na trzech międzynarodowych festiwalach: Polish Film Festival in America, Mountainfilm International Filmfestival Graz oraz El Buenos Aires Running Film Festival, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera. Dotychczas “Biegacze” zostali wyróżnieni na takich festiwalach jak LAST STOP TRIESTE (Flow Digital Cinema Award) czy Krakowski Festiwal Górski (Polski Konkurs Filmowy – Wyróżnienie).

„Biegacze” to pierwszy w Polsce film dokumentujący zjawisko pasji do biegania, której formą ekstremalną jest udział w ultramaratonie. Podczas wyścigu uczestnicy pokonują ponad 240 kilometrów. Przez dwie doby biegacze nie śpią, nie mają przystanków, nawet posiłki przyjmują, biegnąc. Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. Bardzo szybko zaczynają myśleć o kolejnym biegu ekstremalnym. Dokument „Biegacze” przybliży widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i momenty kryzysów psychicznych, z którymi muszą się mierzyć biegacze. Przynajmniej w części pozwala to widzom na przeżycie niezwykle intensywnych emocji, które stają się udziałem ultramaratończyków.

Trailer Biegaczy: