“Biegacze” na międzynarodowych festiwalach

Zrealizowany przez Wajda Studio, najnowszy film Łukasza Borowskiego pt. “Biegacze” zostanie zaprezentowany w listopadzie na trzech międzynarodowych festiwalach: Polish Film Festival in America, El Buenos Aires Running Film Festival oraz Mountainfilm International Filmfestival Graz.

W październiku “Biegacze” mieli swoją amerykańską premierę podczas Margaret Mead Film Festival w American Museum of Natural History w Nowym Jorku oraz znaleźli się w programie Festiwalu Polskiego Kina w Buenos Aires. W listopadzie film Borowskiego będą mieli okazję zobaczyć widzowie na trzech kontynentach, jego projekcja odbędzie się w Chicago, Buenos Aries oraz Graz.

„Biegacze” to pierwszy w Polsce film dokumentujący zjawisko pasji do biegania, której formą ekstremalną jest udział w ultramaratonie. Podczas wyścigu uczestnicy pokonują ponad 240 kilometrów. Przez dwie doby biegacze nie śpią, nie mają przystanków, nawet posiłki przyjmują, biegnąc. Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. Bardzo szybko zaczynają myśleć o kolejnym biegu ekstremalnym. Dokument „Biegacze” przybliży widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i momenty kryzysów psychicznych, z którymi muszą się mierzyć biegacze. Przynajmniej w części pozwala to widzom na przeżycie niezwykle intensywnych emocji, które stają się udziałem ultramaratończyków.

Trailer Biegaczy:

Pokazy:

Polish Film Festival in America – SOBOTA, 10/11/2018, 19:00 – http://www.pffamerica.org/presents/biegacze/

El Buenos Aires Running Film Festival – WTOREK, 6/11/2018, 20:50 – https://www.barunff.com/?lightbox=dataItem-jh3lugcj

Mountainfilm International Filmfestival Graz – PIĄTEK, 16/11/2018, 15:15  – http://www.mountainfilm.com/en/2018/film/12365/