„Bukolika” na EnergaCamerimage!

fotos z filmu Bukolika

Kolejna szansa na zobaczenie „Bukolika” już w listopadzie na EnergaCamerimage! Film Karola Pałki wyprodukowany przez Wajda Studio zostanie pokazany w Konkursie Długometrażowych Filmów Dokumentalnych.


Cieszymy się, że Toruń i festiwal EnergaCamerimage jest kolejnym miejscem na drodze festiwalowej naszego filmu. „Bukolika” rozpoczęła swoją podróż w Locarno (MFF w Locarno, sekcja Tygodnia Krytyków Filmowych) w sierpniu tego roku, żeby już w kolejnym miesiącu odwiedzić Warszawę (Millennium Docs Against Gravity, nagroda dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego). W przyszłym tygodniu odwiedzi Lipsk (DOK Leipzig), a na początku listopada festiwal DokuBaku w Azerbejdżanie by wrócić do Polski i zostać zaprezentowana ponownie przed polską publicznością i międzynarodowymi gośćmi festiwalu.

Konkurs Długometrażowych Filmów Dokumentalnych

„Bukolika” weźmie udział w Konkursie Długometrażowych Filmów Dokumentalnych.

Celem konkursu jest docenienie filmu dokumentalnego jako twórczej interpretacji rzeczywistości. Kładąc szczególny nacisk na wizualną i estetyczną stronę dzieła, jury ocenia najlepsze osiągnięcia w sztuce obrazu filmowego, przyznając nagrody najlepszym autorom zdjęć filmów dokumentalnych zakwalifikowanych do konkursu.

Pełna lista zakwalifikowanych filmów do tego konkursu dostępna jest na stronie festiwalu EnergaCamerimage.

Do zobaczenia w Toruniu!

„Bukolika” była rozwijana na kursie DOK PRO i jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Produkcja: Wajda Studio
Koprodukcja: EC1 Łódź – Miasto Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Agent sprzedaży: Taskovski Films Ltd.