Loading...
Loading...

Festiwal Filmowy NNW zaprasza na warsztaty scenariuszowe

Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do wzięcia udziału w nowej inicjatywie – warsztatach scenariuszowych, które odbędą się w Warszawie w dniach 5 i 6 czerwca 2018.

Warsztaty scenariuszowe stanowią pierwszy etap przygotowań do PITCHING FORUM, które towarzyszyć będzie najbliższej edycji Festiwalu NNW w dniach 29 września – 1 października 2018 w Gdyni. Jest to już trzecia edycja forum, które w latach ubiegłych wykazało się wysoką efektywnością w zakresie pozyskiwania środków na nowe produkcje filmowe. Spośród 14 projektów prezentowanych w roku 2017, 6 jest już w fazie produkcji.

Uczestnicy warsztatów, pod okiem doświadczonych twórców i ekspertów rynku filmowego i telewizyjnego, będą mieli możliwość dopracowania wstępnych koncepcji swoich filmów i rozwinięcia ich do pełnowymiarowych, dobrze skonstruowanych scenariuszy. Główne punkty programu warsztatów scenariuszowych to:

– master class Macieja Drygasa – reżysera filmów dokumentalnych (m.in. „Usłyszcie mój krzyk”, „Stan nieważkości”, „Jeden dzień w PRL”, „Cudze listy”, „Abu Haraz”)

– omawianie pomysłów w grupach roboczych, moderowanych przez Grzegorza Packa (scenarzysta/reżyser) i Darka Dikti (producent)

– oraz konsultacje indywidualne z Anną Ferens (scenarzystką/reżyserką, TVP) i Arkadiuszem Gołębiewskim (scenarzysta/reżyser, producent).

Szczegółowy program warsztatów i skład wykładowców podany zostanie pod koniec maja.

Organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach zarówno studentów szkół filmowych, jak i początkujących oraz dojrzałych filmowców. Szczególnie zachęcają do zgłaszania projektów filmów dokumentalnych o tematyce związanej z profilem Festiwalu, tj. opisujących najnowszą historię Polski (z lat 1939-1989).

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW NA WARSZTATY

Projekty filmów do udziału w warsztatach scenariuszowych wybierane są na podstawie zgłoszeń składanych wyłącznie przez internet. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 18 maja 2018 roku.

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl. Organizator zapewnia nocleg dla uczestników. Udział w warsztatach scenariuszowych jest bezpłatny.

Aby zgłosić projekt należy:

  1. wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną na stronie www.festiwalnnw.pl w zakładcePitching Forum”:

http://festiwalnnw.pl/wp-content/uploads/2018/04/karta-zgłoszenia_NNW_PITCHING-FORUM_2018-1.docx

  1. do karty zgłoszenia dołączyć w formie PDF:
    • krótki opis filmu/pomysł (max. 1 strona formatu A4)
    • ogólny budżet filmu
    • CV producenta/profil firmy (max. ½ strony formatu A 4)
  1. podpisaną kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres: 

pitchingforum@festiwalnnw.pl

Dodatkowo można przedstawić wstępny materiał audiowizualny (zwiastun lub prezentację filmową bohatera), przesyłając go za pośrednictwem serwisu WeTransfer na ten sam adres mailowy, tj. pitchingforum@festiwalnnw.pl .

UWAGA: Na tym etapie materiał audiowizualny (zwiastun, prezentacja) nie jest obowiązkowy.

ORGANIZATOR

Organizatorem warsztatów scenariuszowych i PITCHING FORUM jest stowarzyszenie SCENA KULTURY, które prowadzi projekty z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. SCENA KULTURY jest głównym organizatorem Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wszelkie pytania w sprawie warsztatów scenariuszowych i PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl .

źródło: informacja prasowa