Filmy naszych absolwentów w Gdyni!

Trwa 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku w zupełnie innym terminie i w formule online i z nowym dyrektorem artystycznym – Tomaszem Kolankiewiczem.

Pomimo tego, że nie spotkamy się w tym roku na pokazach filmowych w Teatrze Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym, mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli obejrzeć filmy konkursowe w kinach w całej Polsce. Tym bardziej, że w programie festiwalu nie zabrakło filmów zrealizowanych przez twórców związanych z naszą Szkołą.

W konkursie filmów krótkometrażowych bierze udział „Ondyna” Tomasza Śliwińskiego rozwijana na kursie Studio Prób. Ponadto w konkursach znalazły się filmy naszych absolwentów:

Konkurs główny:

„Jak najdalej stąd”, reż. Piotr Domalewski. Więcej o filmie na stronie festiwalu.
„25 lat niewinności”, reż. Jan Holoubek, w głównej roli występuje absolwent Studia Prób – Piotr Trojan. Więcej o filmie na stronie festiwalu.

Konkurs filmów mikrobudżetowych:

„Biały Potok”, reż. Michał Grzybowski, kierowniczka produkcji Maria Leźnicka, scenografia Tomasz Walesiak. Więcej o filmie na stronie festiwalu.
„Ćmy”, reż. Piotr Stasik. Więcej o filmie na stronie festiwalu.
„Ostatni Komers”, reż. Dawid Nickel. Więcej o filmie na stronie festiwalu.

Konkurs filmów krótkometrażowych:

„Chodźmy w noc”, reż. Kamila Tarabura. Więcej o filmie na stronie festiwalu.
„Alicja i żabka”, reż. Olga Bołądź – współscenarzystką filmu jest nasza absolwentka Julita Olszewska, a opiekunem artystycznym nasz wykładowca Denijal Hasanović. Więcej o filmie na stronie festiwalu.
„Problem”, reż. Tomasz Wolski. Więcej o filmie na stronie festiwalu.
„Noamia”, reż. Antonio Galdamez, producentką filmu jest nasza wykładowczyni kursu Development Kreatywny Joanna Malicka. Więcej o filmie na stronie festiwalu.

Trzymamy kciuki za naszych absolwentów!

Festiwal w Gdyni potrwa do 12 grudnia. W programie poza sekcjami filmowymi znalazły się też spotkania, webinary i dyskusje, które można oglądać na kanale YouTube festiwalu.