„Fisheye” koprodukcja Wajda Studio z dwoma Jantarami na 39. Młodzi i Film!

Aż z dwoma Jantarami wraca z Koszalina koprodukcja Wajda Studio pt. „Fisheye” w reżyserii Michała Szcześniaka. Z nagrodami wracają też filmy naszych absolwentów Katarzyny Warzechy i Damiana Kosowskiego oraz film wyprodukowany przez naszą wykładowczynię Joannę Malicką.

Dwa Jantary dla „Fisheye”

„Fisheye”, fabularny debiut Michała Szcześniaka, pokazywany był w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych pośród 9 tytułów. Jury w Koszalinie przyznało filmowi dwie nagrody za główną rolę kobiecą dla Julii Kijowskiej i za muzykę dla Agaty Kurzyk.

Uzasadnienie Jury:

JANTARA 2020 za główną rolę kobiecą otrzymuje Julia Kijowska „Za uczciwy obraz transgresji i próby znalezienia prawdy o samej sobie.”

JANTARA 2020 za muzykę (nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS) otrzymuje Agata Kurzyk „Za oryginalny muzyczny komentarz, który doskonale współbrzmi z obrazem i opracowaniem dźwiękowym.”

„Fisheye” to thriller o młodej kobiecie, która zostaje porwana i by się uwolnić musi rozwiązać tajemnicę z przeszłości.

Producentem filmu jest Kosmos Production. Koproducentami Wajda Studio, Absolut Film, Wojciech Stuchlik Film Production, Studio Fonograf, DI Factory. Współfinansowanie PISF.

Link do rozmowy „Szczerość za Szczerość” po projekcji filmu „Fisheye”:

 

Gratulujemy wszystkim laureatom 39. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, wśród których znaleźli się nasi absolwenci Katarzyna Warzecha za film „We have one heart” oraz Damian Kosowski za film „Zanim zasnę”. Filmy zostały wyróżnione przez Ale kino+ za krótkometrażowy film dokumentalny i krótkometrażowy film fabularny.

Z nagrodami wraca też film wyprodukowany przez naszą wykładowczynię kursu development kreatywny Joannę Malicką pt. „Noamia” Antonio Goldameza. A z nagrodzoną za udźwiękowienie filmu „Noamia” Ireną Suską pracowali niedawno nasi uczestnicy kursu Studio Prób podczas kręcenia scen warsztatowych.

Filmy Fundacja Szkoła Wajdy w Koszalinie

Wśród krótkometrażowych filmów dokumentalnych znalazły się wyprodukowane przez Fundacja Szkoła Wajdy filmy „Kometa” Adama Buki – absolwenta Dok Pro oraz „Jeszcze porozmawiamy” Mateusza Buławy – absolwenta kursu Przedszkole Filmowe. Poniżej znajdziecie link do zapisu rozmów z autorami obu filmów.
Zachęcamy Was do obejrzenia zapisu rozmów „Szczerość za Szczerość”, w których brali udział nasi absolwenci.

„Jeszcze porozmawiamy” Mateusz Buława

„Kometa” Adam Buka

Pozostałe rozmowy „Szczerość za Szczerość” znajdziecie na kanale YouTube festiwalu Młodzi i Film.

Wykład Joanny Malickiej

Ważnym punktem programu był wykład Joanny Malickiej poświęcony sztuce pitchingu. Zapis tego wykładu dostępny jest w serwisie YouTube. Jeśli przegapiliście ten wykład koniecznie go nadróbcie!

Autorem zdjęcia Agaty Kurzak i Michała Szcześniaka jest Tomasz Majewski.