JA I MÓJ BRAT | PERFORMATYWNE CZYTANIE SCENARIUSZA

Głośne czytanie scenariusza – JA I MÓJ BRAT – Macieja Sobieszczańskiego i Grzegorza Pudy. Wystąpią m.in. Arkadiusz Jakubik /„Kler”/, Agnieszka Podsiadlik /„Twarz”/, Julian Świeżewski /”Zgoda”/. Reżyseria – Maciej Sobieszczański. Zapraszamy do Szkoły Wajdy w poniedziałek 25 marca o godz. 19.00. Wstęp wolny!

W pozostałych rolach: Tomasz Włosok /„1983”/, Irena Melcer /„Powidoki”/, Malwina Buss /„Róża”/, Adam Szyszkowski /„Ida”/ i Rafał Szałajko
/„Pitbull. Ostatni pies”/.

Ja i mój brat” to współczesna  opowieść o trudnym dorastaniu, próba odpowiedzi na kluczowe pytanie – czy na zawsze jesteśmy naznaczeni miejscem, z którego pochodzimy? Scenariusz otrzymał stypendium PISF.

Reżyseria – Maciej Sobieszczański. Reżyser, scenarzysta, wykładowca PWSFTViT w Łodzi oraz Programu Fabularnego STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy. Współautor pełnometrażowego filmu „Performer” – zdobywcy nagrody THINK: FILM AWARD na MFF w Berlinie. Jego film „Zgoda” otrzymał m.in. nagrodę w sekcji FIRST LOOK na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno, nagrodę za najlepszą reżyserię w Konkursie Głównym 41. MFF w Montrealu, był także nominowany do Złotych Lwów  42. FPFF w Gdyni.

Grzegorz Puda. Etiuda szkolna „Taki wspaniały dzień” (scenariusz), etiudy szkolne „Wizyta”, „J/A” (współpraca scenariuszowa). 

Fot. główna Wojciech Piotrowicz