Jan Englert gościem cyklu „Spotkania z mistrzem”

W piątek 18 grudnia w ramach cyklu „Spotkania z mistrzem”, o tym jak wyczarowuje się niezapomniane słuchowiska radiowe, będziemy rozmawiać z wybitnym polskim aktorem teatralnym i filmowym – Janem Englertem. Spotkanie odbędzie się w formule online.

„Spotkania z mistrzem” to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w otwartych dla publiczności rozmowach, które odbywają się w ramach kursu Reżyseria Radiowa, realizowanego przez Wajda School, Teatr Polskiego Radia i Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

Spotkanie zostało odwołane z przyczyn niezależnych od nas. Serdecznie przepraszamy.

18.12 | godz. 18.00 | JAN ENGLERT

Spotkanie z Janem Englertem, które poprowadzą Marta Rebzda z Teatru Polskiego Radia, wykładowczyni kursu Reżyseria Radiowa oraz uczestnicy kursu: Anna Siek i Paweł Drzewiecki.

Jak wziąć udział?

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.

Aby wziąć w nim udział należy w piątek, 18 grudnia o godz. 18.00, kliknąć w poniższy link:

https://us02web.zoom.us/j/88579591799?pwd=ZXg0Zm5QenBHeVZGMzhkU0pJUUhGQT09
Hasło: 955534

Jan Englert

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Dyrektor artystyczny Teatru Narodowego. Profesor warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Pełnił w niej funkcję dziekana Wydziału Aktorskiego (1981–1987) i rektora (1987–1993, 1996–2002). Zagrał m.in.: w filmach Andrzeja Wajdy („Kanał”, „Katyń”, „Tatarak”), Kazimierza Kutza („Sól ziemi czarnej”, „Perła w koronie”), Janusza Zaorskiego („Baryton”), Filipa Bajona („Magnat”), a także w serialach Janusza Morgensterna („Kolumbowie”, „Polskie drogi”), Jerzego Antczaka („Noce i dnie”), Ryszarda Bera („Lalka”) i Jana Łomnickiego („Dom’). Wyreżyserował m.in. „Matkę”, „Bezimienne dzieło” i „Onych” Witkacego, „Kordiana” Słowackiego, „Śluby panieńskie” Fredry, „Udrękę życia” Levina; a w Teatrze Telewizji: „Mewę i Iwanowa” Czechowa, „Miesiąc na wsi” Turgieniewa, „Dziady” Mickiewicza i „Beatryks Cenci” Słowackiego. Laureat Spendora Splenorów 2017 – nagrody przyznawanej przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia oraz Wielkiej Nagrody Festiwalu Dwa Teatry za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej w 2019 r.

Spotkanie z Janem Englertem zamyka tegoroczny cykl, w którym mieliśmy przyjemność gościć Janusza Zaorskiego, Adama Ferency i Michała Żebrowskiego.

——————————————–

Reżyseria radiowa to pierwszy w Polsce intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.