Jedziemy na Kameralne Lato!

„Kometa” w reżyserii Adama Buki zakwalifikowała się do konkursu głównego festiwalu Kameralne Lato. W tym samym konkursie pokazany zostanie rozwijany podczas Przedszkola Filmowego film „Julia nad morzem” w reżyserii Mariusza Rusińskiego. A to nie wszyscy twórcy, za których będziemy trzymać kciuki!

„Kometa”

Fotos z filmu Kometa Adama Buki

Już wiadomo, że premierowy pokaz filmu „Kometa” odbędzie się podczas tegorocznej edycji Kameralnego Lata, gdzie zostanie pokazany w konkursie głównym razem z innymi 19 tytułami.

„Kometa” to kameralny, intymny świat piątki rodzeństwa z warszawskiego bloku wypełniony bajkami, podróżami na balkon, pestkami czereśni i niecierpliwym oczekiwaniem na pojawienie się kolejnego członka rodziny. Historia z punktu widzenia dzieci staje się opowieścią o bliskości i etapie dorastania kiedy mama stanowi centrum wszechświata.

Film został wyprodukowany przez Fundację Szkoła Wajdy i jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej o „Komecie” przeczytacie na stronie filmu.

„Julia nad morzem”

Kadr z filmu Julia nad morzem

Film Mariusza Rusińskiego był rozwijany w ramach prowadzonego przez Szkołę Wajdy Przedszkola Filmowego. Ostatnio był pokazywany podczas 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Bohaterką etiudy jest Julia, która samotnie spędza swoje letnie wakacje nad morzem. Używając Tindera, spotyka się z różnymi ludźmi – niektórzy są natrętni, z innymi czuje się niezręcznie, ale może wśród nowo poznanych osób znajdzie się ktoś godny zaufania?

Opis filmu „Julia nad morzem” pochodzi ze strony Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Film Joanny Malickiej i filmy naszych absolwentów

Również w konkursie głównym pokazany zostanie film „Noamia”, którego producentką jest wykładowczyni kursu Development Kreatywny Joanna Malicka.

Trzymamy też kciuki za filmy naszych absolwentów – Kasi Warzechy („We Have One Heart”), Agaty Puszcz („Home Sweet Home”),Tomasza Wolskiego („Problem”) oraz Marka Głuszczaka „Amelia: Podróż Niemożliwa”, Daniela Le Hoi „Odyseusz”. Ostatnie dwa filmy pokazywane są w Konkursie Filmów Odrzutowych Hyde Park.

Więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Kameralnego Lata można znaleźć na stronie festiwalu.

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w dniach 9-15 sierpnia w Radomiu.