Loading...
Loading...

Kampania promocyjna „Komunii” w Stanach Zjednoczonych

Trwa kampania promocyjna „Komunii” Anny Zameckiej w Stanach Zjednoczonych. Przed nami 3 gorące tygodnie do czasu ogłoszenia nominacji do Oscarów 2019!

W piątek i sobotę odbyły się pokazy i spotkania z reżyserką Anną Zamecką w Los Angeles, w niedzielę odbędą się one w San Francisco, a od poniedziałku rozpocznie się seria pokazów i spotkań w Nowym Jorku. „Komunia” trafiła na tzw. shortlistę, czyli znalazła się wśród 15 innych obrazów dokumentalnych całego świata, które mają szansę na nominację do Oscara. Najlepsze, zdaniem Akademii, dokumenty zostały wybrane spośród 166 tytułów z całego świata. Nominacje dla pięciu filmów w każdej z kategorii do 91. edycji Oscarów zostaną ogłoszone 22 stycznia. Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego.

W ciągu ostatnich tygodni „Komunia” zebrała kolejne świetne recenzje:

„The film’s willingness to let small moments play out pulls us into this story with relentless grace.” — Kenneth Turan, Los  Angeles Times

“Anna Zamecka is a filmmaker to watch” – The Hollywood Reporter

„Komunia” – film rozwijany w ramach naszego kursu dokumentalnego DOK PRO i wyprodukowany w Wajda Studio – ma już na swoim koncie m.in. tzw. europejskiego Oscara, czyli nagrodę European Film Academy dla najlepszego filmu dokumentalnego 2017 r., nagrodę Polskiej Akademii Filmowej Orzeł 2017, Critic’s Week Award w Locarno czy Young Eyes Award na DOK Leipzig. Dzięki ubiegłorocznemu zwycięstwu na festiwalu dokumentów w Yamagacie w Japonii, którego laureaci automatycznie brani są pod uwagę przy oscarowych kwalifikacjach, „Komunia” mogła wejść na tzw. ścieżkę oscarową.

          

———————
„Komunia” opowiada historię 14-letniej Oli, która opiekuje się swoim dysfunkcyjnym ojcem, autystycznym bratem i matką, która mieszka oddzielnie. Dziewczynka stara się przygotować idealną uroczystość rodzinną z okazji komunii brata, mając nadzieję na sprowadzenie matki do domu i zjednoczenie rodziny. Nikodem obserwuje rodzinną walkę z własnej, wyjątkowej perspektywy.

Scenariusz i reżyseria : Anna Zamecka
Produkcja: WAJDA STUDIO, HBO Europe, Otter Films,
Producent wspierający: MX35
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dystrybutor: Aurora Films