Karol Pałka z nagrodą Srebrnego Gołębia na DOK Leipzig!

W sobotę, 30 października, podczas uroczystej gali zamknięcia prestiżowego festiwalu DOK Leipzig, Karol Pałka, reżyser filmu „Bukolika” został nagrodzony Srebrnym Gołębiem. Gratulacje!

Kolejna nagroda dla produkcji Wajda Studio

Srebrny Gołąb na festiwalu w Lipsku to kolejne wyróżnienie dla „Bukoliki”. Zaledwie miesiąc temu film został doceniony na Millennium Docs Against Gravity, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego. Światowa premiera filmu odbyła się w sierpniu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.


Karol Pałka z nagrodą. Fot. Dok Leipzig

Film rozwijany na kursie DOK PRO pokazywany był w konkursie międzynarodowym. Reżyser filmu, Karol Pałka, osobiście odebrał nagrodę, a wcześniej wziął udział w pokazach i sesjach Q&A z publicznością.

Doskonałe recenzje filmu

W trakcie festiwalu, w dzienniku LVZ Leipziger Volkszeitung ukazała się doskonała recenzja filmu autorstwa Norberta Wehrstedta, której fragment przedstawiamy poniżej:

„Karolowi Pałce udało się stworzyć z <<Bukoliki>> arcydzieło: kino ludzkie, które obserwuje, opowiada, portretuje i nigdy nie wartościuje. Klejnot w konkursie międzynarodowym, który skądinąd celebruje przeciętność.”

Całość recenzji w języku niemieckim tutaj.

Kolejne przystanki na festiwalowej trasie „Bukoliki” to:

  • DokuBaku (3-7 listopada)
  • EnergaCamerimage (13-20 listopada)
  • Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu (23-28 listopada)

„Bukolika” jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Produkcja: Wajda Studio
Koprodukcja: EC1 Łódź – Miasto Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Agent sprzedaży: Taskovski Films Ltd.
Więcej o filmie