„Kometa” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Splicie!

Rozwijany na kursie Dok Pro i wyprodukowany przez Fundacja Szkoła Wajdy debiut dokumentalny Adama Buki pt. „Kometa” zostanie pokazany w konkursie krótkometrażowym na festiwalu w Splicie.

Międzynarodowa premiera „Komety”

Festiwal w Splicie (Split Film Festival International Festival of New Film) zaplanowany jest w dniach 10-17 września. Po polskiej premierze „Komety” na Kameralnym Lecie w Radomiu, pokazach na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie i Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie czas na premierę międzynarodową. Festiwal w Splicie jest kolejnym filmowym wydarzeniem, na którym będzie można obejrzeć film Adama Buki i pierwszym wydarzeniem zagranicznym.

Film zostanie pokazany w konkursie krótkometrażowym jako jedyna produkcja dokumentalna z Polski. Drugim polskim akcentem jest animacja Piotra Milczarka pt. „Deszcz”.

„Kometa” zostanie pokazana 16 września o godz. 18.45 w ramach bloku czwartego.

„Kometa”

Kameralny, intymny świat piątki rodzeństwa z warszawskiego bloku wypełniony bajkami, podróżami na balkon, pestkami czereśni i niecierpliwym oczekiwaniem na pojawienie się kolejnego członka rodziny. Historia z punktu widzenia dzieci staje się opowieścią o bliskości i etapie dorastania kiedy mama stanowi centrum wszechświata.

Produkcja Fundacja Szkoła Wajdy. Współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Strona festiwalu.