„Komunia” Anny Zameckiej w kinach

Od 25 listopada „Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej, pełnometrażowy debiut dokumentalny produkcji HBO Europe, Wajda Studio oraz Otter Films, z producentem wspierającym MX35, w dystrybucji Aurora Films, w wybranych kinach studyjnych.

Uzupełnianą listę kin, które wyświetlają nagradzany dokument można zobaczyć w wydarzeniu facebookowym.

Dwa dni po premierze kinowej, 27 listopada, „Komunia” zostanie wyemitowana w HBO – kalendarz kolejnych emisji HBO i HBO2 znajduje się tutaj, film od 27 listopada dostępny w HBO GO!

Nastoletni Nikodem, bohater filmu „Komunia”, jest podopiecznym Fundacji SEDEKA. Zbieramy na jego terapię i rehabilitację. Więcej informacji:
http://sedeka.pl/opp/nikodem-i-rodzina

„Komunia” zwyciężyła w Tygodniu Krytyki Filmowej Locarno i w Konkursie Dokumentalnym WFF. Film otrzymał nagrodę Silver Eye dla Najlepszego Dokumentu Pełnometrażowego na targach filmu dokumentalnego East  Silver. W ostatnim czasie uczestniczył także w DOK Leipzig, IDFA, Camerimage, zdobył nagrody na MFF w Bratysławie i MFF w Mińsku.  Projekt filmu był rozwijany podczas Programu DOK PRO w Szkole Wajdy – reżyserka Anna Zamecka brała udział w edycji 2011/2012 programu. Zapraszamy do kin!

Ola i Nikodem, bohaterowie filmu "Komunia", reż. Anna Zamecka, prod. Otter Films, Wajda Studio, HBO Europe, prod. wspierający MX35.
Ola i Nikodem, bohaterowie filmu „Komunia”, reż. Anna Zamecka, prod. Otter Films, Wajda Studio, HBO Europe, prod. wspierający MX35.

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, niepełnosprawnym bratem i mieszkającą osobno matką, obecną głównie przez telefon; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć w całość rodzinę, która nie działa – jak wybrakowany mebel. Żyje nadzieją, że uda się jej na powrót ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. „Komunia” Anny Zameckiej odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie tam, gdzie idzie o miłość.