Koniec zdjęć do filmu „Piosenki o miłości”

Tuż przed świętami zakończyły się zdjęcia do filmu „Piosenki o miłości” w reż. Tomasza Habowskiego. Projekt rozwijany był w naszej Szkole.

Scenariusz filmu rozwijany był na kursie #Script, a następnie na #StudioPrób, a producentką obrazu jest Marta Szarzyńska (Kinhouse Studio), absolwentka kursu #DevelopmentKreatywny.

„Piosenki o miłości”

Film „Piosenki o miłości”, poza tytułową miłością, opowiada także o ambicjach i władzy. To historia wchodzenia w dorosłość i próby autentycznego zdefiniowania siebie. Główny bohater, w swoim buncie przeciwko ojcu pozostaje w silnej zależności od jego władzy, jest w stanie poświęcić wszystko aby udowodnić mu swoją wartość.

Historia rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Robert aspirujący muzyk, spotyka kelnerkę Alicję na przyjęciu u swojego ojca – znanego aktora Andrzeja Jaroszyńskiego. Przypadkiem słyszy jak dziewczyna śpiewa i proponuje jej wspólną pracę nad muzyką. Alicja od niedawna mieszka w Warszawie, brakuje jej pewności siebie i wiary w swój talent. Robert, który żyje w cieniu ojca, widzi w piosenkach Alicji szansę na zaistnienie. Podczas wspólnej pracy rodzi się między nimi uczucie.

Twórcy

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Tomasz Habowski.
Autorką zdjęć jest Weronika Bliska.
A scenografii Alicja Zachodny.

W filmie występują m.in. Tomasz Włosok, Justyna Święs, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Pola Dębkowska, Krzysztof Zalewski, Ofelia Iga Krefft, Philippe Tłokiński, Marta Maria Wiśniewska, Jowita Budnik.

„Piosenki o miłości” otrzymały dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach priorytetu Produkcja Filmów Mikrobudżetowych.

Autorką fotosów jest Kasia Łukasiewicz.