Konkurs scenariuszowy SCRIPT PRO

SCRIPT PRO najważniejszy konkurs scenariuszowy dla początkujących scenarzystów

Konkurs scenariuszowy SCRIPT PRO jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery – zgłaszający może mieć na koncie najwyżej dwa filmy zrealizowane według swojego scenariusza. Od 2020 roku, oprócz scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych, czekamy na zgłoszenia do nowej kategorii Audio skierowanej do autorów słuchowisk. W 2021 roku do konkursu dołączyli nowi partnerzy i nagrody.

„Rosnąca liczba scenariuszy kierowanych do produkcji, które wcześniej znalazły się w finale Script Pro, pokazuje, że formuła konkursu się sprawdza, a konsultacje z autorami finałowych scenariuszy są ważne i potrzebne. SCRIPT PRO jest jedynym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, który ma realny wpływ na powstające filmy. Cieszymy się, widząc na ekranach kolejne udane debiuty.” – mówi Wojciech Marczewski Dyrektor Programowy Szkoły Wajdy.

Kategorie konkursowe

Konkurs przeznaczony jest dla scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych oraz scenariuszy słuchowisk o długości 90 minut i słuchowisk dwuodcinkowych (2 x 45 minut).

Nagrody w konkursie i konsultacje w Szkole Wajdy

Ważnym elementem SCRIPT PRO jest rozwój maksymalnie 10 finałowych scenariuszy podczas konsultacji przeprowadzonych w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów.

Na laureatów konkursu  czekają nagrody:

KATEGORIA FILM

15 000 PLN – nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich
10 000 PLN – nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
10 000 PLN – nagroda Fundacji Kyoto-Kraków

KATEGORIA AUDIO

15 000 PLN oraz możliwość realizacji słuchowiska – nagroda Storytel
10 000 PLN – nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
Realizacja słuchowiska stworzonego na podstawie zwycięskiego Scenariusza we współpracy z Laureatem – nagroda specjalna Teatru Polskiego Radia

Nabór 2022

Nabór scenariuszy zakończył się 14 marca 2022 roku.

Laureaci i finaliści konkursu SCRIPT PRO

Wśród laureatów i finalistów SCRIPT PRO znaleźli się m.in. Mateusz Pacewicz („Boże ciało”), Krzysztof Rak („Bogowie”), Robert Bolesto („Córki Dancingu”, „Ostatnia rodzina”), Kinga Dębska i Mika Dunin („Zabawa, zabawa”), Bartosz M. Kowalski i Stanisław Warwas („Plac zabaw”) czy Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff i Aleksandra Pisula („Atak paniki”).

Więcej informacji na www.scriptpro.pl