„LĘK” | performatywne czytanie scenariusza Moniki Sobień

18 kwietnia o godzinie 19.00 w Szkole Wajdy odbędzie się czytanie performatywne scenariusza pt. „LĘK” autorstwa Moniki Sobień, absolwentki Programu Scenariuszowego „Script” 2015/2016.

Monika Sobień (ur. 1985 r.), dziennikarka, absolwentka wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 12 lat związana z segmentem prasy kobiecej, obecnie pisze dla magazynów wydawnictwa Burda Media. Twórczyni i redaktor naczelna lifestylowego magazynu o mężczyznach – WeMen.pl.

Wystąpią:

Magdalena Cielecka („Katyń“, „Zjednoczone stany miłości“, aktorka Nowego Teatru w Warszawie)

Marta Nieradkiewicz („Płynące wieżowce“, „Kamper“, aktorka w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie)

Tomasz Włosok („Jestem mordercą“, „Powidoki“, aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie)

Paulina Komenda („Barwy szczęścia“, można ją zobaczyć w spektaklu Teatru Ochoty „33 powieści, które każdy powinien znać„ oraz w spektaklu Teatru 6. piętro „Bromba w sieci“)

Wojciech Wachuda („Trzech kumpli”, 2008–2016 aktor Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu)

Reżyserem czytania jest Sławomir Fabicki – polski reżyser, scenarzysta i członek Europejskiej Akademii Filmowej. Nominowany do Oscara za krótkometrażowy film „Męska sprawa” w 2001 roku. Reżyser nominowanego do Europejskiej Nagrody Filmowej „Z odzysku”, nagrodzonego na festiwalach w Trieście, Salerno, Bratysławie i na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz filmu „Miłość”, zdobywcy nagród na festiwalach w Wilnie, Walencji, Tblilisi i na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Wykładowca Programu SCRIPT w Szkole Wajdy.

Wydarzenie FBlink

Wstęp bezpłatny!