Michał Żebrowski gościem cyklu „Spotkania z Mistrzem”

W najbliższy piątek w ramach cyklu „Spotkania z Mistrzem” dowiecie się jak wyczarowuje się niezapomniane słuchowiska radiowe. Naszym gościem będzie Michał Żebrowski. Spotkanie odbędzie się online.

„Spotkania z Mistrzem” to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w otwartych dla publiczności rozmowach, które odbywają się w ramach kursu Reżyseria Radiowa, realizowanego przez Wajda School, Teatr Polskiego Radia i Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

20.11 | godz. 18.00 | MICHAŁ ŻEBROWSKI

Zapraszamy na najbliższe spotkanie z Michałem Żebrowskim, które poprowadzą Marta Rebzda z Teatru Polskiego Radia, wykładowczyni kursu Reżyseria Radiowa oraz uczestnicy kursu: Katarzyna Dudzic-Grabińska i Piotr M. Cieński.

Jak wziąć udział?

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.

LINK DO WEBINARIUM:  https://us02web.zoom.us/j/82807340657?pwd=aXo3MElRc3FIZVMxVmVtMFRRd0wvQT09
Hasło: Radio2020

Start w piątek, 20 listopada, o godz. 18.00.

Michał Żebrowski – jeden z najpopularniejszych polskich aktorów

Znany z ról w takich filmach jak m.in. „Ogniem i mieczem” w reż. Jerzego Hoffmana, „Sęp” w reż. Eugeniusza Korina, „Pręgi” i „Senność” w reż. Magdaleny Piekorz, „Nad życie” w reż. Anny Pluteckiej-Mesjasz, „Pan Tadeusz” w reż. Andrzeja Wajdy czy „Wiedźmin” w reż. Marka Brodzkiego.

Dwukrotnie nagrodzony Złotą Kaczką dla najlepszego aktora za „Ogniem i mieczem” w 2000 roku i „Pręgi” w 2005 roku – nagrodą przyznawaną przez czytelników miesięcznika Film. Trzykrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za najlepszą rolę męską, a także czterokrotny zdobywca Telekamery – nagrody przyznawanej przez czytelników czasopisma Tele Tydzień. Od marca 2010 roku jest współtwórcą i dyrektorem (wraz z Eugeniuszem Korinem) warszawskiego Teatru 6. Piętro.

——————————————–

Kolejne spotkania

27.11 | g. 18:00 | Piotr Fronczewski

18.12 | g. 18:00 | Jan Englert

——————————————–

W zeszłym tygodniu naszym gościem był Adam Ferency.


Reżyseria radiowa to pierwszy w Polsce intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.