„Między nami” na 17. Millennium Docs Against Gravity!

Kadr z filmu Między nami

W tym roku po raz pierwszy podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędzie się Konkurs Polskich Filmów Dokumentalnych. Tym bardziej miło nam ogłosić, że do pierwszej edycji konkursu zakwalifikowała się nasza koprodukcja „Między nami” w reżyserii Doroty Proby.

„Między nami”

Pokaz „Między nami” Doroty Proby na 17. Millennium Docs Against Gravity jest kolejną szansą na zobaczenie filmu, który premierowo pokazywany był w tym roku na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

„Między nami” to intymny portret trzech związków. Pary decydują się podjąć szczerą rozmowę zainicjowaną zestawem pozornie prostych pytań. Powoli tworzy się przestrzeń dla wymiany skrywanych emocji i wyznań. Film jest niepozbawionym humoru obrazem współczesnej miłości. Reżyserka zgłębia znaczenie bliskości i obecności drugiego człowieka. Opiekunką artystyczną filmu była Karolina Bielawska.

Film był rozwijany w ramach kursu DOK PRO w Szkole Wajdy. Producentem filmu jest działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka, koproducentem i producentem wykonawczym Wajda Studio. Współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Filmy naszych absolwentów i wykładowcy w konkursach

Niezmiennie cieszymy się z obecności naszych absolwentów w programie wydarzeń filmowych. Na Millennium Docs Against Gravity w konkursach znalazły się filmy naszego wykładowcy Macieja Cuske („Wielorb z Lorino”) oraz naszych absolwentów: Bartosza Paducha („Skandal. Ewenement Molesty”), Piotra Stasika („Tego nie da się wyreżyserować” wspólnie z Dorotą Wardęszkiewicz), Elizy Kubarskiej („Ściana cieni”) i Małgorzaty Goliszewskiej („Lekcja miłości” wspólnie z Katarzyną Mateją).

Edycja hybrydowa

17. Festiwal Millennium Docs Against Gravity pierwotnie miał się odbyć wiosną, jednak z powodu epidemii został przeniesiony na wrzesień. W Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy festiwal potrwa od 4 do 13 września, w Gdyni od 9 do 18 września. W tym roku organizatorzy zaproponowali formułę hybrydową. Od 19 września do 4 października część filmów z tegorocznego programu widzowie będą mogli zobaczyć online.

Jury przewodniczy w tym roku nasz wykładowca, zdobywca Oscara®, Paweł Pawlikowski.

Więcej informacji znajduje się na stronie festiwalu. Pełen program zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.