Nabór do bezpłatnego programu PRZEDSZKOLE FILMOWE 2017 w Szkole Wajdy trwa do 15 maja!

Marzysz o swoim pierwszym filmie? Jeśli uczysz się w szkole średniej lub studiujesz, zgłoś się do Przedszkola Filmowego – programu Szkoły Wajdy przeznaczonego dla osób, które chcą zrealizować swój pierwszy film dokumentalny pod okiem profesjonalistów. Nabór na kurs Przedszkole Filmowe 2017 trwa do 15 maja!

Przedszkole Filmowe to program skierowany do młodych ludzi, uczniów szkół średnich i studentów pierwszych lat studiów zainteresowanych filmem. Zapraszamy wszystkich powyżej 15 roku życia, którzy podjęli już pierwsze próby fotograficzne, filmowe lub literackie. Nie wymagamy dużego doświadczenia filmowego, ale szukamy osób, które mają potencjał i chcą rozwinąć skrzydła. Stawiamy na osoby wrażliwe, które jednocześnie potrafią przekonać innych do swojej wizji i pomysłu. Dołącz do nas!

Spotykamy się na weekendowych sesjach raz w miesiącu przez rok. Podczas kolejnych sesji studenci pracują nad realizacją własnego pomysłu filmowego pod okiem profesjonalistów, konsultują swoje projekty z wybitnymi twórcami polskiego kina zapraszanymi na zajęcia, kształtują swoją wrażliwość wizualną, uczą się przekładania swoich pomysłów na język filmu.

Przedszkole Filmowe poprowadzą: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter – absolwenci Szkoły Wajdy, jedni z najzdolniejszych dokumentalistów młodego pokolenia, autorzy filmów pokazywanych i nagradzanych na festiwalach na całym świecie.

Na zajęcia zapraszani są mistrzowie filmu polskiego, tacy jak: Wojciech Marczewski, Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz inni profesjonaliści z branży filmowej: operatorzy, dźwiękowcy, montażyści, producenci.

O Przedszkolu Filmowym opowiadają jego prowadzący: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter

Nabór do tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego trwa do 15 maja. Na podstawie kwestionariusza oraz rozmowy kwalifikacyjnej do udziału w programie zostanie zakwalifikowanych 15 uczestników. Dzięki wsparciu Fundacji Agory i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej udział w programie Przedszkole Filmowe jest bezpłatny.

Więcej informacji o rekrutacji można znaleźć tutaj
Formularz zgłoszeniowy 
należy wysyłać na adres:  przedszkole@wajdaschool.pl  do 15 maja 2017 roku

 

COVER_FB___OK_2017