Nasi na Long Story Short Film Festival

kadr z filmu Aria Diva, reż. Agnieszka Smoczyńska

W dniach 17-24 maja odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Long Story Short Film Festival. Wydarzenie w całości odbędzie się online. Jest to kolejna okazja by zobaczyć nasze koprodukcje i filmy absolwentów Szkoły Wajdy.

Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festival to nowa inicjatywa Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Festiwal promuje filmy krótkometrażowe fabularne, dokumentalne i animacje.

Nasze filmy w sekcja Panorama

Panorama to sekcja, w której zaprezentowane zostaną filmy znanych i cenionych twórców, w tym m.in. naszej absolwentki Agnieszki Smoczyńskiej.

Naszą produkcję „Ślimaki” Grzegorza Szczepaniaka (projekcja 22 maja o godz. 21), film Agnieszki Smoczyńskiej pt. „Aria Diva”, którego byliśmy koproducentem (projekcja 20 maja o godz. 21) i „Okno na ścianę” Kobasa Laksy (projekcja 19 maja o godz. 18) oraz wszystkie zakwalifikowane tytuły obejrzycie bezpłatnie, nie wychodząc z domu.

Mocno trzymamy kciuki za Ewę Ślusarczyk, której film „Dzień babci”, powstały podczas Przedszkola Filmowego, zakwalifikował się do konkursu. Pokaz filmu zaplanowano na 22 maja o godzinie 15.

Bogata reprezentacja absolwentów Przedszkola Filmowego, Studia Prób i Dok Pro

W programie obu sekcji (konkurs, Panorama) znajdziecie wiele filmów zrealizowanych przez naszych absolwentów. Szczególnie dużą reprezentację stanowią absolwenci Przedszkola Filmowego: Kamila Chojnacka („Dziku”), Daniel Le Hai („Odyseusz”), Mateusz Buława („Nieoczekiwane”), Krystian Kornel („Somniatores”), Natalia Koniarz i Stanisław Cuske („Tama”) czy wspomniana wcześniej Ewa Ślusarczyk („Dzień babci”).

Szukajcie też filmów zrealizowanych przez absolwentów Studia Prób i Dok Pro: Grzegorz Zaricznego („Gwizdek”), Elżbiety Benkowskiej („Olena”), Kuby Czekaja („Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”) czy Wojciecha Klimali („Elizabeth”).

Gdzie oglądać?

Na profilu na Facebooku Dolnośląskiego Centrum Filmowego oraz na stronie festiwalu www.shortfestival.pl.