Nespresso Talents – trwa głosowanie na nagrodę publiczności

Do 31 lipca trwa głosowanie na nagrodę publiczności w ramach pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents. Głosować można na portalu Filmweb.

Do końca lipca każdy może oddać głos na wybrany film spośród 11 tytułów polskiej skróconej listy, wyselekcjonowanej przez Jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska, Kinga Dębska, Anna Zoll (laureatka Nespresso Talents z 2018 roku) i Łukasz Maciejewski. 

Każdy głos się liczy

Lista obejmuje następujące tytuły: Life in a bottle, #dobrowraca, Gaja, No pain no gain, Every superhero, Spirala dobra, View from my window, Dzięki izolacji, Gift, Płomień nadziei i Seeds.

„Konkurs Nespresso Talents pokazuje, że niezmierzona jest liczba utalentowanych ludzi, i wyobraźnia nie ma granic. Najbardziej ujęła mnie w wybranych filmach pomysłowość, pogoda ducha i szczerość, bijąca z nich prawda. Marzyłoby mi się, żeby któryś z wyłonionych twórców «połknął bakcyla kina» i dalej robił filmy.” – mówi Kinga Dębska.

Jak oddać głos

Żeby oddać głos na jeden z wymienionych wyżej tytułów należy wystarczy wejść na stronę portalu Filmweb, obejrzeć prezentowane filmy i wybrać najlepszą wg siebie produkcję. Twórca zwycięskiego filmu otrzyma nagrodę od Nespresso: ekspres do kawy, spieniacz do mleka oraz zestaw kaw.

Wszystkie filmy prezentują interpretację tytułu tegorocznej edycji konkursu Virtuous Circles, a także są nagrane w formacie wertykalnym (9:16) i trwają między 2 a 3 minuty. Wśród prezentowanych 11 filmów znajdują się trzy zwycięskie tytuły wybrane przez Jury, które zostaną ogłoszone we wrześniu.

Wajda School wspiera wydarzenie.

Partnerem tegorocznej edycji konkursu Nespresso Talents jest Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Konkurs wsparły poza naszą Szkołą także: Warszawska Szkoła Filmowa; Szkoła Filmowa Wajdy; Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot; Łódzka Szkoła Filmowa; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego; Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza; Gdyńska Szkoła Filmowa; Akademia Filmowa AMA.

Więcej informacji na temat konkursu Nespresso Talents znajduje się na stronie: https://www.nespresso.com/talents/pl/pl/contest.