Odszedł Dominik Połoński

W minioną środę dotarła do nas ta smutna wiadomość. Zmarł Dominik Połoński, bohater filmu Aleksandry Rek, któremu poświęcona była „Wariacja na wiolonczelę solo”.

To bardzo trudny moment, w którym uświadamiamy sobie, że życie jest tylko przystankiem, umowną chwilą i nic nie jest dane na zawsze. Dziś możemy już tylko wyrazić głębokie współczucie rodzinie, wszystkim bliskim Dominika. Poczuć żal i smutek, że nie ma już człowieka, który się nie poddawał, dumnie walczył, wykazując niezwykłą wolę oraz charakter.

Dominik Połoński,  którego historię w „Wariacji na wiolonczelę” pokazała Aleksandra Rek był wiolonczelistą, laureatem wielu nagród w kraju i za granicą. Był także jedynym na świecie wiolonczelistą, który grał jedną ręką. W wyniku choroby nowotworowej doznał paraliżu lewej strony ciała, i choć odzyskał w dużej mierze sprawność, lewa ręka pozostała bezwładna. Myśl o powrocie do muzyki i wiolonczeli pomagała mu w walce z chorobą. Jego gra oszałamiała, elektryzowała tak, jakby zbierała w sobie wszystkie emocje z krytycznego momentu życia.

Autorka filmu napisała dwa dni temu m.in.: Nie umiem opisać uczucia, które mi towarzyszy…ogromny żal i pustka.(…) Żegnaj Dominiku, nie wiem dlaczego tak absolutnie zdolni i wyjątkowi tak szybko odchodzą…Do zobaczenia kiedyś….

Raz jeszcze najszczersze wyrazy współczucia…