Rekrutacja
Dwa projekty rozwijane w naszej Szkole: Kometa Adama Buki (produkcja Fundacja Szkoły Wajdy) i Powiedz mi coś jeszcze Martyny Peszko (projekt rozwijany na kursie DOK PRO) zostały nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Pärnu.

 Filmy Adama Buki i Martyny Peszko zdobyły nagrodę ex aequo dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego.

Kometa

Kometa, produkcja Fundacja Szkoła Wajdy, przedstawia kameralny, intymny świat piątki rodzeństwa z warszawskiego bloku wypełniony bajkami, podróżami na balkon, pestkami czereśni i niecierpliwym oczekiwaniem na pojawienie się kolejnego członka rodziny. Historia z punktu widzenia dzieci staje się opowieścią o bliskości i etapie dorastania, kiedy mama stanowi centrum wszechświata. Udział reżysera Adama Buki w festiwalu był możliwy dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Programu Operacyjnego Promocja polskiego filmu za granicą, Priorytet III: Stypendia zagraniczne.

Powiedz mi coś jeszcze

Powiedz mi coś jeszcze Martyny Peszko (produkcja: Natalia Grzegorzek Koskino) rozwijany podczas kursu DOK PRO to krótkometrażowy debiut dokumentalny reżyserki. W filmie przyglądamy się Martynie, która opiekuje się chorą na stwardnienie zanikowe boczne mamą. To minimalistyczna kronika wyzwań, jakich wymaga pielęgnacja sparaliżowanego człowieka, i wysiłków podejmowanych przez córkę, by – może po raz ostatni – porozumieć się z mamą, która komunikuje się ze światem jedynie poprzez ruchy gałek ocznych.

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie festiwalu.

Galeria