Rekrutacja
Zapraszamy na pokaz filmu Magdaleny Kowalczyk Przy rzece i spotkanie z reżyserką, które odbędą się w ramach cyklu Rzeczpospolita Polka. Szkoła Wajdy jest partnerem wydarzenia.

Pokaz filmu i spotkanie z reżyserką

W środę 7 października odbędzie się drugie spotkanie w ramach cyklu Rzeczpospolita Polka, którego głównymi tematami będą ekologia i środowisko oraz etos pracy. W programie projekcje filmów dokumentalnych – Przy rzece Magdaleny Kowalczyk (produkcja Wajda Studio) oraz Gruba Marii Zmarz-Koczanowicz. Filmy dostępne będą w streamingu w oryginalnej wersji audio (język polski) i z tłumaczeniem na Polski Język Migowy od godziny 21;00 we wtorek 6 października do godziny 21:00 w środę 7 października. Z kolei w środę o godz. 19:00 wspólnie z organizatorami zapraszamy na spotkanie online z reżyserkami, które na Polski Język Migowy tłumaczyć będzie Magdalena Gach.

Przy rzece, reż. Magdalena Kowalczyk

Świt. Chaszcze. Sylwetki pracujących. Dźwięk ścinanych gałęzi, miarowy rytm pracy. Powoli odsłania się Warszawa po drugiej stronie rzeki. Robotnicy regulują brzeg Wisły. Poetyckie zdjęcia, montaż i efekty dźwiękowe nawiązują do polskiej klasyki dokumentu. Czy w Warszawie, prężnie rozwijającym się mieście, ciągle może mieć miejsce konfrontacja nowoczesności i tradycji rodem z XIX wieku? Współczesna metropolia, a w jej centrum tajemnicze zarośla? Drapacze chmur, a tuż obok ludzie, którzy nigdy nie korzystali z windy? W Warszawie ciągle można zawędrować nad nieuregulowany brzeg Wisły – skrawek XIX-wiecznego stylu życia. Film pokazywany był m.in. na Hot Docs, Krakowskim Festiwalu Filmowym czy Doclisboa.

Strona filmu.

Rzeczpospolita Polka

Rzeczpospolita Polka to cykl projekcji i spotkań z reżyserkami pokolenia transformacji ustrojowej oraz z twórczyniami rozpoczynającymi przygodę z kinem dokumentalnym. Podczas projekcji oraz dyskusji organizatorzy pokazują Polskę po 1989 roku widzianą oczami kobiet oraz wspólnie z uczestnikami zastanawiają się nad obecnymi konsekwencjami przemian Okrągłego Stołu.

Organizatorem wydarzenia jest Camera Femina.

Więcej: https://camerafemina.org/.  

Galeria