Rekrutacja
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Pszoniaka - wybitnego aktora, współpracownika Andrzeja Wajdy i wykładowcy naszego kursu Reżyseria radiowa.

Jeden z najsłynniejszych polskich aktorów urodził się 2 maja 1942 roku we Lwowie. Zmarł 19 października w wieku 78 lat. Ukończył studia na PWST w Krakowie. Związany był m.in. ze Starym Teatrem w Krakowie (1968–72), Narodowym (1972–74) i Powszechnym w Warszawie (1974–80), od 1978 po swoim wyjeździe do Francji także z teatrami francuskimi.

Ceniony za swoje role teatralne i filmowe, uznawany jest za jedną z najciekawszych aktorskich osobowości polskiej sceny ostatnich pięćdziesięciu lat. W 1990 przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 roku.

Współpracował z Andrzejem Wajdą. To właśnie rola Moryca Welta w filmie Ziemia Obiecana otworzyła mu drzwi do międzynarodowej kariery. Wystąpił także w innych filmach reżysera Wesele, Danton i Korczak. W tym roku miał dzielić się swoją wiedzą ze studentami kursu Reżyseria radiowa prowadzonego przez Szkołę Wajdy we współpracy z Teatrem Polskiego Radia w ramach wykładów o pracy z aktorem.

Galeria