Pojednanie | Performatywne czytanie scenariusza

Zapraszamy na performatywne czytanie scenariusza Filipa Dzierżawskiego, absolwenta naszych kursów SCRIPT i STUDIO PRÓB, pt. „Pojednanie” (projekt rozwijany na kursie SCRIPT), które odbędzie się we wtorek 29 stycznia o godzinie 19:00 w budynku Szkoły Wajdy. Scenariusz opowiada historię młodej więźniarki Rity, która odsiaduje wyrok za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W ramach resocjalizacji bierze udział w programie spotkań z rodzinami ofiar.

Wystąpią:
Anna – Aleksandra Konieczna
Marek – Bartłomiej Topa
Rita – Jaśmina Polak
Marta – Marta Ścisłowicz
Przemek – Piotr Żurawski
Narrator – Karol Bernacki

Reżyseria – Filip Dzierżawski

—————
Podczas kursu SCRIPT w Szkole Wajdy uczestnicy pracują nad stworzeniem własnego, średnio lub pełnometrażowego scenariusza. Przez rok rozwijają swój pomysł z pomocą doświadczonych, uznanych twórców filmowych takich jak: Udayan Prasad, Wojciech Marczewski, Leszek Dawid, Sławomir Fabicki, Maciej Marczewski, Agnieszka Smoczyńska oraz prowadzący kurs Denijal Hasanović. To oni pomagają uczestnikom napisać scenariusz i zaprezentować go potencjalnym producentom m.in w formie publicznego czytania performatywnego z udziałem znakomitych aktorów.

Ze scenariuszy powstałych na naszym kursie zrealizowano już takie filmy jak m.in. „Hycel” pióra Darii Woszek (zdobywca nagrody dla najlepszego filmu krótkometrażowego na FPFF w Gdyni 2016 oraz Best Short Film Grand Prize na 20th Rhode Island Film Festival, USA); „Spitsbergen” według scenariusza Moniki Sirojc; „Jerry” na podstawie scenariusza Grzegorza Bogdała czy „Relax” Agnieszki Elbanowskiej nagrodzony na ostatnim FPFF w Gdyni Nagrodą Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za „lekkość w sposobie opowiadania, powrót do tradycji polskiego kina komediowego oraz poruszenie ważnych zagadnień społecznych”

——————-

autorzy zdjęć użytych w grafice:
(Karol Bernacki) Marta Wróbel, (Aleksandra Konieczna) Anna Kosmol, (Marta Ścisłowicz) Marek Banys, (Bartłomiej Topa) Radek Polak.