POMAGAMY ROBIĆ FILMY! Nabór 2018 już otwarty

Programy Wajda School to unikalne na skalę europejską kursy dla twórców łączące edukację z praktyką filmową. Mistrzowie kina pracują z uczestnikami nad najlepszą wizją artystyczną ich własnych projektów – od etapu developmentu scenariuszowego, przez dokumentację, zdjęcia, produkcję, postprodukcję aż po prezentację filmu na rynku.

Czym różnimy się od innych szkół?
Stawiamy na zajęcia praktyczne – u nas zobaczysz swoją historię na planie filmowym, nauczysz się pracy w zespole filmowym i pracy z aktorem, wypracujesz gotowy scenariusz, spotkasz się z producentami, a nawet możesz zrealizować swój film w Wajda Studio.

Kto może aplikować do Szkoły Wajdy?
Zapraszamy studentów i absolwentów szkół wyższych – filmowych i artystycznych oraz różnego rodzaju kursów filmowych; osoby zajmujące się dotychczas kinem amatorskim i offowym, a także dziennikarzy, scenarzystów, ludzi pióra, aktorów. Wszystkich wrażliwych obserwatorów życia, którzy swoją wizję chcą przełożyć na język filmu.

Konsultacje
Nie wiesz który program będzie dla Ciebie najlepszy? Jak przygotować swój projekt do aplikacji? Nasi wykładowcy pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Konsultacje dla kandydatów w programie Studio Prób
22.08.2018 Joanna Krauze
29.08.2018 Joanna Krauze
05.09.2018 Maciej Sobieszczański
12.09.2018 Filip Marczewski

Konsultacje dla kandydatów w programie SCRIPT
05.09.2018 Sławomir Fabicki
12.09.2018 Agnieszka Smoczyńska
19.09.2018 Denijal Hasanović
26.09.2018 Leszek Dawid

napisz by się umówić: dkurowska@wajdaschool.pl

Konsultacje dla kandydatów do programu DEVELOPMENT KREATYWNY
od 28 sierpnia – codziennie od poniedziałku do piątku
napisz by się umówić:
mkoszalinska@wajdaschool.pl

Zgłoszenia w tegorocznym naborze przyjmujemy do:

15 września
STUDIO PRÓB 
– kurs fabularny
To roczny, intensywny kurs reżyserii na poziomie masterclass. Obejmuje analizę i rozwój treatmentów zgłoszonych przez uczestników w ramach warsztatów z wybitnymi polskimi i zagranicznymi reżyserami takimi jak: zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie – Wojciech Marczewski, zdobywca Oscara – Paweł Pawlikowski, czy tak uznani filmowcy jak Udayan Prasad, Joanna Krauze, Filip Marczewski oraz prowadzący kurs Maciej Sobieszczański. Tutaj rozwiniesz swoją wiedzę o dramaturgii, montażu, pracy z aktorem, pracy na planie czy o analizie filmu. Staniesz na prawdziwym planie zdjęciowym i zrealizujesz sceny ze swojego scenariusza z udziałem zawodowych aktorów i profesjonalnej ekipy. W ramach kursu organizowane są także specjalne gościnne wykłady z udziałem wybitnych twórców kina z całego świata.

30 września
DOK PRO – kurs
dokumentalny
Nie uczymy podstaw, nie zaczynamy od filmowego abecadła, ale pomagamy rozwinąć Twój projekt filmowy. Podczas kursu wspólnie pracujemy nad najlepszymi rozwiązaniami dla Twojego dokumentu. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzielą się z Tobą znakomici dokumentaliści jak nominowany do Oscara© Marcel Łoziński, Vita Żelakeviciute czy Maciej Cuske. Na kursie DOK PRO zostało opracowanych już ponad 100 filmów dokumentalnych, które zdobyły kilkadziesiąt nagród na prestiżowych festiwalach europejskich i amerykańskich.

4 października
SCRIPT – kurs scenariuszowy

W tym programie pracujesz nad stworzeniem własnego, średnio lub pełnometrażowego scenariusza. Zaczynasz od pomysłu, który przez rok rozwijasz z pomocą doświadczonych, uznanych filmowców takich jak: Udayan Prasad, Wojciech Marczewski, Leszek Dawid, Sławomir Fabicki, Maciej Marczewski, Agnieszka Smoczyńska oraz prowadzący kurs Denijal Hasanović. To oni pomogą Ci napisać scenariusz i zaprezentować go potencjalnym producentom w formie publicznego czytania performatywnego z udziałem tak znakomitych aktorów jak: Magdalena Cielecka, Bartłomiej Topa, Marta Nieradkiewicz, Kamilla Baar czy Łukasz Garlicki.

30 września
DEVELOPMENT KREATYWNY
 –  kurs dla producentów
Ten kurs pomoże Ci w praktycznym przygotowaniu i profesjonalnym prowadzeniu procesu developmentu filmu. Wzmocni Twoje umiejętności biznesowe, negocjacyjne i marketingowe oraz nauczy twórczej współpracy z ekipą filmową. Profesjonaliści z branży podzielą się z Tobą swoją wiedzą o prezentacji projektu, negocjacjach, wystąpieniach publicznych i budowaniu strategii festiwalowej. Pracują z nami uznani producenci tacy jak:
Maciej Strzembosz, Agnieszka Odorowicz, Alicja Grawon-Jaksik, Kamil Przełęcki, Małogorzata Jurczyk, Joanna Malicka, Sławomir Rogowski i Katarzyna Kozłowska.

30 września
ONLINE KAMERA 
– internetowy kurs dla początkujących
To program skierowany do ludzi zaczynających swoją przygodę z kinem. Nie ma ograniczeń wiekowych, a doświadczenie filmowe nie jest wymagane. Tutaj, nie wychodząc z domu, poznasz od podstaw cały proces powstawania filmu i będziesz mógł rozwinąć swój pomysł z pomocą wybitnych polskich filmowców. Wykłady wideo prowadzą Paweł Pawlikowski, Leszek DawidJerzy ZielińskiGrzegorz Łoszewski, Filip Marczewski, Denijal Hasanović, Rafał Listopad, Maciej Sobieszczański i Agnieszka Rostropowicz pod nadzorem merytorycznym Wojciecha Marczewskiego.

1 grudnia
EKRAN+ – międzynarodowy program dla reżyserów i scenarzystów

Ten 22 dniowy projekt pozwoli Ci na znalezienie i dopracowanie właściwego tonu oraz wizualnego języka Twojego przyszłego pełnometrażowego filmu fabularnego we współpracy ze scenarzystą, operatorem i producentem. W ramach kursu zrealizujesz dwie sceny ze swojego projektu we współpracy z profesjonalistami zaangażowanymi w powstawanie filmu. Program prowadzony w języku angielskim. Udział w programie jest bezpłatny.

EKRAN+, wspierany przez Program Unii Europejskiej Kreatywna Europa Komponentu MEDIA, jest wspólnym projektem Wajda Studio i Szkoły Wajdy, FOCAL (Szwajcaria), Austriackiego Instytutu Filmowego, Chorwackiego Funduszu Audiowizualnego, Litewskiego Centrum Filmowego, wspieranym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej