Reżyseria radiowa 2019 – uroczyste zakończenie kursu

W poniedziałek  16 grudnia w Sali kinowej FINA uroczyście zakończyliśmy pierwszą edycję kursu Reżyseria radiowa realizowanego przez Szkołę Wajdy we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Filmoteką Narodową Instytutem – Audiowizualnym. 

Wysłuchaliśmy wykładu dr Joanny Bachury-Wojtasik – „Słuchowisko w kulturze współczesnej” oraz miniatur słuchowiskowych zrealizowanych przez uczestników kursu. Spotkanie poprowadził Janusz Kukuła – dyrektor Teatru Polskiego Radia. Uczestnicy kursu dopracowują jeszcze swoje słuchowiska dyplomowe. Docelowo będzie można ich posłuchać w Teatrze Polskiego Radia, na www.ninateka.pl oraz na www.wajdaschool.pl. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!

——————-

Reżyseria radiowa to intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video realizowany w formie dwunastu sesji weekendowych od sierpnia do grudnia 2019.

Doświadczona kadra pod kierownictwem mistrzów reżyserii radiowej i filmowej – Janusza Kukuły (Teatr Polskiego Radia) i Wojciecha Marczewskiego (Wajda School) zapewnia najwyższy poziom kształcenia weryfikowany na antenie Polskiego Radia. Kształcenie ma charakter warsztatowy i jest prowadzone w systemie mistrzowskim przez najlepszych polskich specjalistów z różnych dziedzin twórczości radiowej, takich jak: Krzysztof Sielicki, Jan Buchwald, Andrzej Brzoska, Maciej Kubera, Waldemar Modestowicz, Jan Warenycia, Igor Gorzkowski, Anna Wieczur-Bluszcz, Krzysztof Gosztyła, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz z udziałem wybitnych polskich aktorów.

W ramach kursu odbywały się także otwarte seminaryjne zajęcia z cyklu “Spotkania z Mistrzem”. W tym roku w ramach tego cyklu spotkali się z nami:  Krzysztof Bizio, Jan Englert, Adam Ferency, Janusz Zaorski, Cezary Harasimowicz, Piotr Salaber, Ingmar Villqist.

Kurs reżyserii radiowej skierowana jest do studentów i absolwentów reżyserii filmowej i teatralnej, młodych twórców pracujących już w zawodzie, a także realizatorów gier komputerowych, audiobooków i audiodeskrypcji.

—————————–

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia Wajda School & Studio FINA Wałbrzyska 3/5.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.