Rusza nabór na nowy kurs Fishing Sound

Szkoła Wajdy ogłasza nabór na kolejny kurs zawodowy, który przygotowuje do pracy na planie filmowym oraz w studiu nagraniowym w zawodzie asystent realizatora dźwięku – mikrofoniarz.

Fishing Sound (Interdyscyplinarne kształcenie realizacji dźwięku), realizowany przez Szkołę Wajdy we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i wykładowcami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, pozwala na zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat obsługi planu dźwiękowego z użyciem najnowocześniejszych technik przewodowych i bezprzewodowych.

Program

Zajęcia będą prowadzone w blokach tematycznych:

1. Sposoby realizacji dźwięku (100% z możliwością postsynchronów, realizacja zdjęć pilotowych, nagrania efektów, atmosfer, teł, nagrania filmowe, reporterskie, estradowe, słuchowisk radiowych).
2. Wiedza na temat sprzętu i technik realizacji nagrań.
3. Omówienie czynników wpływających na sposób realizacji dźwięku i pracę mikrofoniarzy.
4. Rozwiniecie umiejętności miękkich – współpracy w ekipie filmowej, umiejętności oceny sytuacji i podejmowania decyzji, rozwój kreatywności.
5. Zajęcia z zakresu branżowego języka angielskiego.

Kształcenie ma charakter warsztatowy. Zajęcia praktyczne będą realizowane pod okiem specjalistów we współpracy z uczestnikami kursów Szkoły Wajdy na planach scen warsztatowych oraz na profesjonalnych planach filmowych. Zajęcia odbywać się będą̨ na terenie Szkoły Wajdy, w lokacjach plenerowych, w pomieszczeniach UMFC i WFDiF oraz w studiach Polskiego Radia.

Realizacja zajęć dostosowana będzie do bieżącej sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących w danym momencie rygorów sanitarnych.

Wykładowcy

Doświadczona kadra pod kierownictwem Wojciecha Marczewskiego, Jerzego Murawskiego i Joanny Napieralskiej zapewni najwyższy poziom profesjonalnej edukacji. Naszymi wykładowcami są m.in. Krzysztof Jastrząb, Leszek Freund, Michał Robaczewski i Tomasz Wieczorek.

Dla kogo?

Fishing Sound to kurs zarówno dla absolwentów, jak i studentów szkół kształcących na kierunkach technicznych, a także dla osób zainteresowanych zdobyciem lub rozszerzeniem umiejętności w zawodzie mikrofoniarza. Uczestnicy otrzymują dyplomy wraz z rekomendacją wykładowców poświadczającą gotowość do podjęcia pracy w zawodzie – asystent realizatora dźwięku – mikrofoniarz.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na podstawie dostarczonych do Szkoły dokumentów (w wersji elektronicznej) oraz rozmowy kwalifikacyjnej w formie spotkania online.

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 8 lipca 2021 r.
Szczegóły rekrutacji: https://wajdaschool.pl/fishing-sound-kurs-dla-mikrofoniarzy/

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
mobile: +48 690 055 077
email: fishingsound@wajdaschool.pl