Ruszył konkurs Screen & Sound 2018!

Pobierz za darmo premierowe utwory Jana A.P. Kaczmarka, Bartka Chajdeckiego, Nikola Kołodziejczyka i Dariusza Mazurowskiego, wykorzystaj je w swoim filmie i wyślij na konkurs Screen & Sound! Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a na zwycięzców czeka 21 000 zł i pokaz najlepszych filmów podczas gali finałowej w kinie Kijów w Krakowie. 

Screen and Sound Fest. 2018: Four Seasons – to konkurs, festiwal filmowy i mnóstwo interesujących wydarzeń towarzyszących, którego założenia merytoryczne oscylują wokół zagadnień przenikania się i wzajemnej inspiracji miedzy muzyką a obrazem filmowym. W ramach konkursu uczestnicy tworzą wizualizacje do wybranych utworów muzycznych skomponowanych przez światowej sławy kompozytorów.

W maju rozpoczęła się szósta edycja tego projektu, której motywem przewodnim jest topos Czterech Pór Roku. Zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek, autor muzyki do filmów „Bogowie” i „Moje córki krowy” Bartosz Chajdecki, jazzowy kompozytor Nikola Kołodziejczyk oraz legenda muzyki elektroakustycznej Dariusz Mazurowski stworzyli premierowe kompozycje inspirowane najpopularniejszym dziełem Vivaldiego, które posłużą za punkt wyjścia do tworzenia wizualizacji. Nadesłane prace oceniać będzie Jury, w którego składzie znaleźli się m.in. operator Marcin Koszałka, filmowiec i kierownik Katedry Animacji ASP w Krakowie Robert Sowa oraz reżyser Kordian Kądziela.

Zachęcamy do udziału w konkursie – wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.screenandsound.pl.

Festiwal organizowany jest w Krakowie od 2013 roku przez Fundację Bielecki Art, którego pomysłodawcą jest Janusz Bielecki – kompozytor i mecenas sztuki. Kuratorem projektu jest historyk sztuki, krytyk i wykładowca akademicki Piotr Zdybał.

www.screenandsound.pl