Trwa nabór na kurs dla oświetlaczy – AKADEMIA ŚWIATŁA

Interesujesz się światłem w filmie? Chciałbyś zostać oświetlaczem i pracować na planach filmowych? Nie masz czasu na studia i szukasz kursu zawodowego, który pozwoli Ci na szybkie podjęcie pracy? AKADEMIA ŚWIATŁA jest dla Ciebie!

Intensywny kurs zawodowy Szkoły Wajdy i Heliografu

Akademia Światła to intensywny kurs zawodowy realizowany wspólnie przez Szkołę Wajdy i firmę HELIOGRAF. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie oświetlacza/elektryka na planie filmowym oraz w studiu telewizyjnym.

Praca w filmie w zawodzie oświetlacza

Kurs trwa 5 miesięcy – od lipca do listopada 2020. Zdobyte umiejętności umożliwiają podjęcie pracy w zawodzie oświetlacza oraz rozwój na ścieżce zawodowej: best boy – gaffer (mistrz oświetlenia). Kształcenie ma charakter warsztatowy z naciskiem na zdobycie praktycznych umiejętności na profesjonalnych planach – filmu fabularnego, serialu, reklamy, teatru tv,  teledysku (w zależności od realizacji bieżących projektów).

Program kursu

W trakcie kursu zgłębisz zagadnienia związane z elektryką, sprzętem oświetleniowym i organizacją pracy na planie. Przejdziesz szkolenie BHP zakończone egzaminem. Poznasz zasady współpracy z autorem zdjęć, gafferem, scenografem, reżyserem i producentem. Weźmiesz udział w praktycznych zajęciach technicznych w magazynie oświetleniowym i na planie filmowym. Zapoznasz się z techniką estradową i oświetleniem widowiskowym. Dodatkowo podczas kursu przybliżymy Ci zagadnienia związane z ochroną prawa autorskiego i własności intelektualnej w polskim systemie prawnym oraz podstawy terminologii angielskiej niezbędnej w pracy na planie filmowym. Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia kursu a także Państwowe Świadectwo Kwalifikacyjne Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich z zakresu instalacji elektrycznych (G1) po zaliczeniu egzaminu państwowego oraz certyfikat BHP.

Doświadczona kadra

Doświadczona kadra pod kierownictwem Wojciecha Marczewskiego (Szkoła Wajdy) i Sylwestra Adamskiego (Heliograf) zapewnia najwyższy poziom profesjonalnej edukacji filmowej. Naszymi wykładowcami są m.in. Jacek Motyka i Justyna Kowalska (OSRAM), Sylwester Adamski (HELIOGRAF), reżyserzy Wojciech Marczewski (Szkoła Wajdy) i Greg Zgliński, autorzy zdjęć Andrzej Wojciechowski (PSC) i Wit Dąbal (PSC), mistrz oświetlenia Rafał Okyne, scenografka Joanna Macha oraz producent Dariusz Pietrykowski (Film It).

Rekrutacja

Akademia Światła to kurs skierowany zarówno do absolwentów, jak i studentów szkół kształcących na kierunkach technicznych a także do wszystkich zainteresowanych zdobyciem lub rozszerzeniem konkretnych umiejętności będących przepustką do pracy na planach filmowych.

Rekrutacja odbywa się na podstawie dostarczonych do Szkoły dokumentów (w wersji elektronicznej) oraz rozmowy kwalifikacyjnej (osobiście lub w formie spotkania online, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju).

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 21 czerwca 2020 r.
Szczegóły rekrutacji znajdziesz tutaj:  Akademia Światła.