Ruszyła 2. sesja EKRAN+ 2017

Podczas drugiej sesji, która odbywa się w dniach 20-28 kwietnia, uczestnicy pod kierunkiem Wojciecha Marczewskiego, Udayana Prasada i Denijala Hasanovića będą pracować nad realizacją scen ze swoich scenariuszy. Wezmą udział w warsztatach zdjęciowych „Malowanie światłem”, poprowadzonych przez Wojciecha Marczewskiego, Denijala Hasanovića oraz wybitnego operatora Jerzego Zielińskiego („Letnie przesilenie”, „Baby są jakieś inne”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Aria dla atlety”). Uczestnicy będą mieli szanse skonsultować swoje scenariusze z Margaret Glover, brytyjską producentką, scenarzystką i wykładowcą akademickim oraz Marilyn Milgrom, brytyjską script doctor. Wszystkie grupy pracujące nad własnym projektem przygotują storyboardy i ruszą na plany zdjęciowe by zrealizować swoje sceny. Zjazd zakończą sesje montażowe i ewaluacja – omówienie nakręconych scen połączone z dyskusją.

W tegorocznym EKRAN+ znalazło się dziewięć projektów, które podczas drugiej sesji będą rozwijane z udziałem zawodowych aktorów. Pracować z uczestnikami będą: m.in.: Zdzisław Wardejn, Andrzej Szeremeta, Marek Kalita, Małgorzata Foremniak.
Pełną listę projektów rozwijanych na EKRAN+ 2017 można znaleźć tutaj.

Uczestnicy EKRAN+ 2017 podczas I sesji.

EKRAN+ to 22 dniowy projekt skierowany w głównej mierze do reżyserów/scenarzystów-reżyserów, oparty na profesjonalnym programie szkoleniowym, skupiający się na stworzeniu wizualizacji przyszłego filmu uczestników. Wizualizacja jest opracowywana dzięki połączeniu trzech głównych elementów: scenariusza, realizacji scen wykonanych podczas kursu i współpracy z innymi profesjonalistami zaangażowanymi w powstawanie filmu.

EKRAN+ pozwala uczestnikom na znalezienie i dopracowanie właściwego tonu oraz wizualnego języka przyszłego filmu. Celem kursu EKRAN+ jest rozwój scenariuszy/treatmentów uczestników oraz realizacja dwóch scen z każdego z nich. Każdy z uczestniczących projektów jest reprezentowany przez Zespół Kreatywny składający się z reżysera (albo scenarzysty-reżysera), scenarzysty (albo współscenarzysty), autora zdjęć i producenta.