Spotkanie z Gregiem Zglińskim

Zapraszamy na spotkanie z Gregiem Zglińskim, absolwentem naszego kursu EKRAN + (2007/2008), który opowie o współpracy reżysera z producentem i podzieli się z Wami tajnikami pracy nad swoimi projektami. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 5 lutego 2019, o godz. 15:00.

Greg Zgliński jest reżyserem, operatorem, scenarzystą, montażystą, producentem oraz kompozytorem muzyki filmowej. Jego filmy spotkały się z uznaniem na festiwalach na całym świecie (m.in. „Wymyk” – Wilno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Kino pavasaris”) Nagroda w sekcji: Nowa Europa; Rzym (Rome Independent Film Festival) Nagroda dla najlepszego zagranicznego filmu pełnometrażowego; Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film; „Tout un hiver sans feu” – Solothurn (FF Szwajcarskich) Nagroda Główna; Wenecja (MFF) Nagroda Signis). Obecnie w kinach można zobaczyć jego ostatnią produkcję pt. „Zwierzęta”.

Jego najnowszy film „Zwierzęta” był rewelacją w sekcji Forum Berlinale. Poprzedni, nagrodzony w Gdyni „Wymyk” (2011), uznano za najważniejszą w polskim kinie wypowiedź na temat zła od czasu „Krótkiego filmu o zabijaniu” Kieślowskiego. Tworzy w Polsce i w Szwajcarii. Mówi, że jest i Polakiem, i Szwajcarem – w tym samym stopniu. Przyznaje się do fascynacji Bergmanem, ale chętnie opowiada, jakie wrażenie wywarło na nim „Imperium kontratakuje”. Po „Wymyku” porównywano go z Kieślowskim, ale w „Zwierzętach” bliżej mu do Davida Lyncha. A na dodatek marzy o komedii. – pisze Jacek Wakar Więcej: http://polishdirectors.com/member_post/zglinski-greg/

fot. Wojciech Suleżycki
źródło: http://polishdirectors.com/