„Superjednostka” w Peru

W październiku „Superjednostka” Teresy Czepiec zostanie pokazana na 5. Cuzco Underground Cinema Festival (CUCIF 2020).

„Superjednostka” produkcja Wajda Studio w reżyserii Teresy Czepiec z 2014 roku nieustannie cieszy się popularnością wśród widzów i selekcjonerów festiwalowych. W najbliższym czasie film weźmie udział w konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych podczas 5. Cuzco Underground Cinema Festival w Peru.

Festiwal odbywa się w pięknym turystycznym mieście Cuzco. Mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się wyselekcjonowanymi filmami z całego świata, które mogą oglądać na historycznych murach, co dodaje festiwalowi szczególnego charakteru.

Festiwal odbędzie się w dniach 1-4 października.

Strona festiwalu.

„Superjednostka”

Superjednostka to ogromny blok mieszkalny zaprojektowany zgodnie z ideą Le Corbusiera  jako „maszyna do mieszkania”.  Na 15 kondygnacjach budynku może mieszkać nawet 3 tysiące ludzi. Winda zatrzymuje się co 3. piętro więc mieszkańcy, żeby dojść do swoich mieszkań, muszą pokonać prawdziwy labirynt korytarzy i schodów. Głównymi bohaterami filmu dokumentalnego są  ludzie zamieszkujący wnętrze Superjednostki i przeżywający w niej ważne chwile swojego życia. Tu pulsują ich emocje, rodzą się oczekiwania i spełniają się – lub nie spełniają – ich pragnienia. 762 drzwi do mieszkań i 762 historie. My otwieramy tylko kilka z nich.

Polscy widzowie mogą oglądać film na platformach: Dafilms.pl i VOD.PL. Za granicą film dostępny jest na platformie Dafilms.com.