„Superjednostka” wygrywa w Peru

„Superjednostka” Teresy Czepiec, pokazana na 5. Cuzco Underground Cinema Festival (CUCIF 2020), wraca z Peru z nagrodą.

„Superjednostka” produkcja Wajda Studio w reżyserii Teresy Czepiec z 2014 roku nieustannie cieszy się popularnością wśród widzów i selekcjonerów festiwalowych. Podczas zakończonego 4 października 5. Cuzco Underground Cinema Festival w Peru, film brał udział w  konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego.

Festiwal odbywa się w pięknym turystycznym mieście Cuzco. Mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się wyselekcjonowanymi filmami z całego świata, które mogą oglądać na historycznych murach, co dodaje festiwalowi szczególnego charakteru.

Strona festiwalu.

„Superjednostka”

Superjednostka to ogromny blok mieszkalny zaprojektowany zgodnie z ideą Le Corbusiera  jako „maszyna do mieszkania”.  Na 15 kondygnacjach budynku może mieszkać nawet 3 tysiące ludzi. Winda zatrzymuje się co 3. piętro więc mieszkańcy, żeby dojść do swoich mieszkań, muszą pokonać prawdziwy labirynt korytarzy i schodów. Głównymi bohaterami filmu dokumentalnego są  ludzie zamieszkujący wnętrze Superjednostki i przeżywający w niej ważne chwile swojego życia. Tu pulsują ich emocje, rodzą się oczekiwania i spełniają się – lub nie spełniają – ich pragnienia. 762 drzwi do mieszkań i 762 historie. My otwieramy tylko kilka z nich.

Polscy widzowie mogą oglądać film na platformach: Dafilms.pl i VOD.PL. Za granicą film dostępny jest na platformie Dafilms.com.