„Symfonia Fabryki Ursus”. Pokaz w Museum of the Moving Image w Nowym Yorku

Kadr z filmu Symfonia fabryki Ursus

W pierwszej połowie grudnia „Symfonia Fabryki Ursus”, produkcja Wajda Studio, odwiedzi Nowy Jork, gdzie film weźmie udział w retrospektywie polskich filmów dokumentalnych „Millennium Docs Against Gravity NYC”.

Film Jaśminy Wójcik pokazywany był na festiwalu Millennium Docs Against Gravity w 2019 roku. Rok później razem z pięcioma tytułami zaprezentowany zostanie w Nowym Jorku. W programie znalazły się obrazy, „In Touch” Pawła Ziemilskiego absolwenta kursu Dok Pro i „Wieloryb z Lorino” naszego wykładowcy Macieja Cuske oraz filmy „Marek Edelman… i była miłość w getcie” stałej współpracowniczki Andrzeja Wajdy Jolanty Dylewskiej, przy którym założyciel naszej szkoły współpracował (współpraca reżyserska) oraz „Lekcja miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Kasi Matei.

Filmy dostępne będą online w dniach 9-16 grudnia. Wydarzeniu będą towarzyszyły spotkania z twórcami.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.movingimage.us/programs/2020/12/09/detail/millennium-docs-against-gravity-nyc/.