UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KURSU REŻYSERII RADIOWEJ

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie kursu REŻYSERII RADIOWEJ, podczas którego odbędzie się prezentacja miniatur słuchowiskowych zrealizowanych przez uczestników kursu.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia o godzinie 15.00 w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym, ul. Wałbrzyska 3/5 w Warszawie, sala Ziemia Obiecana. W programie m.in:

* filmowe podsumowanie kursu
* wystąpienie dr Joanny Bachury-Wojtasik – „Słuchowisko w kulturze współczesnej”
* prezentacja miniatur słuchowiskowych zrealizowanych przez uczestników kursu

Spotkanie poprowadzi Janusz Kukuła – dyrektor Teatru Polskiego Radia. Wydarzenie ma charakter otwarty. Wstęp wolny.
——————————

Reżyseria Radiowa to pierwszy w Polsce intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video, prowadzony przez Szkołę Wajdy we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Filmoteką Narodową Instytut – Audiowizualny.

Doświadczona kadra pod kierownictwem mistrzów reżyserii radiowej i filmowej – Janusza Kukuły (Teatr Polskiego Radia) i Wojciecha Marczewskiego (Wajda School) zapewnia najwyższy poziom kształcenia weryfikowany na antenie Polskiego Radia.

Kształcenie ma charakter warsztatowy i jest prowadzone w systemie mistrzowskim przez najlepszych polskich specjalistów z różnych dziedzin twórczości radiowej, takich jak: Krzysztof Sielicki, Jan Buchwald, Andrzej Brzoska, Maciej Kubera, Waldemar Modestowicz, Jan Warenycia, Igor Gorzkowski, Anna Wieczur-Bluszcz, Krzysztof Gosztyła, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz z udziałem wybitnych polskich aktorów.

W ramach kursu odbyły się także seminaryjne zajęcia z cyklu “Spotkania z Mistrzem”, podczas których uczestnicy spotkali się z takimi mistrzami jak Jan Englert, Adam Ferency, Cezary Harasimowicz, Piotr Salaber, Ingmar Villqist, Janusz Zaorski i Krzysztof Bizio. Zajęcia odbywają się w studiach nagraniowych Polskiego Radia oraz w salach szkoleniowych FINA i Wajda School.

Podczas kursu uczestnicy realizują własne słuchowiska, które zostaną wyemitowane w Teatrze Polskiego Radia, a także zamieszczone na stronach internetowych: Polskiego Radia, Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego FINA (ninateka.pl) oraz Wajda School (www.wajdaschool.pl, kanał YouTube Wajda School & Studio).

Kurs reżyserii radiowej to propozycja skierowana do studentów i absolwentów reżyserii filmowej i teatralnej, młodych twórców pracujących już w zawodzie, a także realizatorów gier komputerowych, audiobooków i audiodeskrypcji.