Volker Schlöndorff w Szkole Wajdy!

Zapraszamy na spotkanie z jednym z mistrzów światowej kinematografii, laureatem canneńskiej Złotej Palmy, uznanym niemieckim reżyserem Volkerem Schlöndorffem.

W najbliższy wtorek, 19 czerwca od godz. 10.00 do 13.00, w ramach programu Ekran+, autor oscarowego „Blaszanego bębenka” poprowadzi mistrzowski wykład, którego tematem jest praca z aktorem.

Uwaga: Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną przestrzeń, obowiązuje rezerwacja miejsc. Prosimy o potwierdzenie obecności przez wysłanie wiadomości na adres: pr@wajdaschool.pl. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Lista zgłoszeń została już zamknięta! 

Volker Schlöndorff jest jednym ze stale współpracujących ze Szkołą Wajdy wykładowców, obok takich wybitnych twórców kina jak: Wojciech Marczewski, Ildikó Enyedi, Marcel Łoziński, Udayan Prasad czy niedawny canneński triumfator – Paweł Pawlikowski.

Schlöndorff to jeden z twórców Nowego Kina Niemieckiego (lata 60. – 70.). Szkołę filmową ukończył w Paryżu, praktykując pod okiem takich filmowców jak Alain Resnais czy Jean Pierre Melville. Dość szybko zyskał międzynarodową sławę za sprawą swojego debiutu pt. „Niepokoje wychowanka Törlessa” (1966), który był nominowany do Złotej Palmy w Cannes, a ostatecznie wyjechał z festiwalu z nagrodą FIPRESCI. W roku 1979 premierę miał jeden z najgłośniejszych jego obrazów, czyli słynny „Blaszany bębenek” zrealizowany na podstawie książki Güntera Grassa pod tym samym tytułem. Film zdobył Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, a także Złotą Palmę w Cannes. Na ekranie obok Davida Benneta czy Kathariny Thalbach pojawili się także polscy aktorzy w tym Daniel Olbrychski, Marek Walczewski, jak i sam Zygmunt Hübner. Wśród najważniejszych tytułów Schlöndorffa są m.in. „Utracona część Katarzyny Blum” (1975), „Miłość Swanna” (1984) „Opowieść podręcznej” (1990), „Homo Faber” (1991), „Król Olch” (1996) czy „Dyplomacja” z roku 2014.